| Leo0008 a întrebat:

Salut.
Săptămâna asta vreau sa îmi iau un laptop de gaming.
Laptop Gaming ACER Nitro 5 AN515-57, Intel Core i7-11800H pana la 4. 6GHz, 15.6" Full HD, 16GB, SSD 1TB, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB, Free DOS, negru
Spuneti-mi cei care știți, e bun de ceva?
Merita?
Ce are în dezavantaj?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E ok pentru un entry-level cu memorie buna. Recomand neaparat un cooler extern ca sa nu iti prajesti degetele cand de joci mai mult de o ora sau doua.

| Brizbriz a răspuns:

Procesorul e TARE
memoria e decenta
ssd e tare
placa video e decenta, dar nu grozava... sunt cu 12G de ram numai pe ea

deci, intrebarile sunt ce vrei sa joci si care e pretul

| AraZeL a răspuns:

Pentru gaming pc > laptop, intotdeauna.

| Mihai931 a răspuns:

Depinde ce jocuri vrei sa joci, daca ai pretentii de ceva mai sofisticat si cu detalii maxime atunci acel laptop nu merita, placa video de 4Gb e mizerie in ziua de azi chiar si pentru fulhd, de 4k nici nu are rost sa vorbesc, ar trebui un rtx 3070 de 8gb minim.