| IwantANoriginalNAME a întrebat:

Sper ca am pus categoria corecta.
Vreau sa imi arunc vechiul televizor, dar nu stiu unde. Stiti unde este vre-un centru de colectare in orasul Bacau?

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Nu-l arunca! Multe magazine colecteaza aparatura veche. Poate primesti si cateva zeci de lei pe el.
Sau doneaza-l cuiva mai nevoias daca mai merge.

| IwantANoriginalNAME explică (pentru RandyMarsh):

Tv-ul e stricat, deci de donat nu merge, iar la magazine nu stiu daca il primesc daca e stricat

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca sa-l duci la un atelier de reparatii, poate primesti si ceva bani.

| IwantANoriginalNAME explică (pentru Ioandelasal):

Il pimesc si stricat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru IwantANoriginalNAME):

Sigur, daca mai sunt piese pe care le pot folosi la reparatii.
Si eu am procedat asa cu un televizor.

| TheStory a răspuns:

Nu poti sa-l dai unui magazin ce colecteaza aparate vechi?