| Eron a întrebat:

Stie cineva cum pot face setarile automate sau manuale pentru internet de la digi net mobile? Telefonul meu este Nokia 5230 si mi-ati fi de mare ajutor daca m-ati indruma in acest sens.Mersi anticipat!

1 răspuns:
| Kilobyte a răspuns:

Configurarea si conectarea telefoanelor sau tabletelor android la reteau Digi.Mobil (Digi Net Mobil sau RCS-RDS).

In sectiunea "Mobile Networks" accesati "Access Point Names". In cazul in care nu aveti in lista niciun APN, selectati "New APN" si introduceti urmatoarele date:

Name: DIGI.Mobil
APN: internet
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4

Toate celelalte raman "Not set". Click pe save si verificati conexiunea.

Daca aveti in lista un APN, editati si verificati daca datele sunt corente.