| Marian_Pitigoi_1961 a întrebat:

Sal TPU, am un NOKIA 5230 si nu cunosc setarile manuale internet pentru broadband 3g.Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fiind un telefon bătrân (9 ani la un telefon îl face bunic) nu vei obține rezultate remarcabile. Adică nu investi prea mult efort și timp in el

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Setarile nu sunt ale telefonului ci de la provider (Orange, Vodafone, Digi sau Telkom Romania).
Daca ai cartela Orange: https://oran.ge/2J75l3F Pui acolo numarul de telefon si dai "continua". Apoi selectezi modelul de telefon si dai continua iar. Apoi vei primi un mesaj care se seteaza automat.
La Vodafone suna la *7777 intrucat sistemul tau de operare nu se prea mai foloseste.
La DIGI: http://bit.ly/2HHjKnE
Telekomul vad ca n-are pentru Symbian. Ar fi bine sa suni la ei.

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la caseria firmei de telefonie la care esti, ei iti vor seta telefonul.

| anonimg a răspuns:

Suni la un operator si te va ajuta. Iti va trimite un sms cu setările care se vor instala automat.
Sau te va ajuta sa umbli tu în setările telefonului.