| TheOne007 a întrebat:

Salut,
Stie cineva cum sa fac root pe Samsung Galaxy Tab 2, dar fara PC? Am incercat cu Framaroot dar a zis ca dispozitivul meu nu e vulnerabil la acel program.

Răspuns Câştigător
| IonutRM a răspuns:

Nu poti face root fara pc, pentru a face root de pe pc iti trebuie AndroidKingoRoot, prin cablu usb dureaza 2min sa ti-l rooteze.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Dacă vrei să te numeri și tu printre userii ce au făcut idioțenia de a-și roota telefonul, prin asta dezactivând toate mujloacele de securitate ale Android Linux-ului, Sistem ce se știe ca moștenește secutritatea sporită a oricărui sistem Linux, este alegerea ta.Dar ia în calcul că deafi prostia asta poți uita de garanție, poți uita de intimitatea datelor transmie în și din telefon ca î corce moment te poți visusa, și virușii de Linux îs mult mai distructivi vs cei de Windows, logic profită de prostiile ce le fc userii, din care una ete și asta.Succes