| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Salut, știe cineva cum se poate rezolva această eroare: "error failed to locate necessary tables to make adjustments"...?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe internet am gasit aceasta rezolvare:

"1. Set your BIOS so that it uses the DVD drive as its primary boot device.
2. Boot the machine with your Windows 7 Repair CD or with your Windows 7 installation DVD.
3. Press a key if prompted to boot from the DVD.
4. Select "Safe Mode Command Prompt" when prompted.
5. Log on as Administrator if prompted.
6. Select Repair when prompted.
7. Select System Restore when prompted.
8. Set Windows back to a point before this problem occurred."

Insa... cel mai bine ar fi sa reinstalezi windowsul.

| Manciu_Emil_1976 explică (pentru DoarBogdan):

Da,tot în engleză am găsit acest răspuns, nu am înțeles despre ce este vorba, dar din zeci de căutări, nu am reușit să găsesc nimic concret, pentru. computer în wind.7.
Am încercat să intru în SafeMode pentru. a rezolva cu punctul 8, dar rămâne blocat în "Windows loading files..." iar scrisul apare degradat, ca și cum pixelii literelor ar fi împrăștiați.
Mulțumesc!

| zilog a răspuns:

Saliut încercă în viață să fii mai explicit!
Cine îțî dă acestă eroare WC-ul? Mașina de spălat? Toaleta publică?
Cine
Ce sistem de operare are acel acea tableta sau calculator sau gun sau impriumata sau tren sau semafor care îti dă țîe eroarea acesta!?
în ce cazuri te înjură în halul ăsta!?
Cum îl chinui ca să reușesti să îl faci să îțî dea acestă eroare!?

ASA POT SĂ SPUN ȘI EU CA AM EROAREA

"CRC ERROR"

Cum se rezolva?

Acum ca să șții unde am eu eroarea acesta exact la ușa de la o toaletă publică în momentul în care expeia timpul deschide ușa fără acordul meu si toaleta se află în mijlocul orașului și oameni bărbați șî femei stau la rând șî m-au văzut mai mulți de mai multe ori cu pantalonii dati jos pentru că a apărut pe ecran IBN CRC ERORR

Așa că data viitoare explicăle oamenilor că ai problemă cu mașina de spălat sau cu BMW-ul Mercedesul sau cu navigația sau cu pompa de vidanjare

| Balalau95 a răspuns:

Reinstall windows, chiar daca il repari, ala nu o sa mai mearga bine!