| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Salut, stie cineva daca pot face in photoshop un meme care sa contina si video si imagine si sa mi-l exporte ca atare?(adica sa ruleze videoul si sa afiseze si imaginile de langa el). Daca nu, o alternativa?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

(Daca ai fi inteligent, ai folosi un editor video pentru asta, insa da.)
..Photoshop are si o functie rudimentara de editare video.

https://www.youtube.com/watch?v=s-dpnyRe5EU

Alternative:
+++LightWorks (varianta gratuita, exporta doar 720p, dar e suficient pentru ce vrei tu, banuiesc ca nu doresti meme in rezolutie FullHD)

+++DaVinci Resolve 17.2 (varianta gratuita)

+++toate celelalte softuri de editat gratuite, incepand cu Blender si terminand cu KdenLive, ShotCut, OpenShot sau VSDC.

+++Adobe Premiere

+++Magix Vegas Pro