| Jokers666 a întrebat:

Stiti vreo aplicatie de editat poze dar ma refer pe PC dar as vrea sa fie o aplicatie gratis fara abonament lunar adica sa platesc ceva si m-as dori o aplicatie cat de cat ok. Cine ma ajuta va primi Funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cel mai complet si puternic soft pentru editare foto gratuit pe PC este GIMP.

https://www.gimp.org/

Pare complicat insa nu e deloc.
Daca totusi nu ai mai lucrat in nimic asemanaor, e plin YouTube-ul de tutoriale.
Face multe chestii pe care le face si Photoshop.

Paint.net e pe locul 2, insa nu ofera atatea unelte, fiind totusi bun pentru cazul cand doresti sa modifici luminozitatea sau cotrastul intregii poze, etc. (e un fel de Paint clasic de Windws, ce include niste unelte in plus, precum Gradient, selectie Lasso, ajustari de culoare sau luminozitate, si posibilitatea de a folosi layere )

https://www.getpaint.net/

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Incearca Photoscape.

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Photoshop CS2 este gratuit, la fel si Adobe Acrobat 7, doar ca sunt versiuni foarte vechi.
Soft freeware care se aseamana cu Photoshop este GIMP, Photopea este o platforma web foarte asemanatoare cu interfata Photoshop-ului.

| Jokers666 explică (pentru Catrice):

Nu mai este Photoshop free, acum ii cu abonament lunar

| nicu991 a răspuns (pentru Jokers666):

Exista versiune Trial 7 zile.

| PainTech a răspuns:

Gimp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gimp, Paint.NET, Photoscape (cel mai slab), in Windows Store gasesti Photoshop Express.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Photoscape. Are o interfață prietenoasă și e ușor de utilizat. happy

| nicu991 a răspuns:

Personal, am Photoshop CC 2019, cu actualizari insa nu-l folosesc datorita calculatorului slab.