| lucius42 a întrebat:

Salut.sunt cazat la un hotel si am vorbit cu un baiat sa mi dea un cont de upc-wifi free.reteaua este in tot hotelul da mai nou cumva l-a oprit numai pe etajul meu. daca cobor un etaj mai jos se conecteaza imediat.urc inapoi scrie ca se contecteaza in continuu dar nu face nimic. Avlre cineva idee daca pot sa fac ceva in privinta asta? Si evident sa ma duc la el la usa iese din discutie

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste la receptia hotelului.
Spune-le ca te-ai cazat la ei tocmai pentru ca au si wi-fi, iar la tine in camera nu merge.
Daca nu se poate rezolva tehnic (este ceva defectiune) cere sa te mute in alta camera, unde functioneaza bine toate utilitatile.

| Violleta2022 a răspuns:

Faci plangere la conducerea hotelului, ca platesti si nu primesti wifi

| darrio2007 a răspuns:

Cere la receptie sa te mute un etaj mai jos. Le spui si cauza, poate se rezolva pe etajul tau.

| lucius42 explică:

Da idea era ca nu platesc? Si nici din camera nu as vrea sa ma mut pentru ca stau singur si daca ar fi sa ma mut mar muta cu inca 15 romani pentru ca suntem cu munca. voiam sa stiu daca pot sa fac eu ceva din punct de vedere tehnic nu social

| thesunisup a răspuns (pentru lucius42):

Daca detii un telefon Android poti creea un hotspot personal pentru laptop prin Wifi sau USB, poti incerca sa te conectezi la contul UPC cu telefonul poate capteaza semnalul mai bine ca laptopul si livrezi legatura prin hotspot personal, dar daca nu faci streaming video intens legatura 3g/4g de la telefon ar trebui sa fie indeajuns, Success!