Întrebare recomandată | Commapoint a întrebat:

Salut.Sunt pasionata de fotografie si as vrea sa-mi i-au un aparat foto putin mai performant, gen un Nikon d5100 happy. Ce parere aveti despre acest aparat? Imi puteti recomanda si altele. la preturi mai accesibile? Poate fi si compact.

Răspuns Câştigător
| vigome a răspuns:

Camera mai performanta? DSLR?
Nikon sau Canon. Sunt probabil cele mai bune. D5100 e o camera super care are ca echivalent Canon eos 550 d. Uita-te putin aici:
http://versusio.com/es/canon-eos-550d-vs-nikon-d5100
Aici poti face si comparatii cu alte camere. Si de asemenea te poti uita si aici:
http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon-D5100
Numai bine.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MariusMarkus a răspuns:

E bunicel si Nikonul dar daca iti doresti ceva mai bunicel cu senzorul mai performant iti recomand Canon 600D

| BogdanAe80 a răspuns:

Este un aparat foarte bun si performant eu zic sal cumperi

| DinicaAlex a răspuns:

Este un aparat bun, pot sa-ti recomand un aparat ca acesta SAMSUNG WB150F Acuma ce-ti place sper ca te-am ajutat happy