| CorneaRaul a întrebat:

Sunt stabilit în Germania și am cumparat un telefon la abonament. Cand incerc sa sun imi apare "neînregistrat în retea" eu bănuiesc că trebuie să activez cartela, dar când incerc sa o activez imi cere numărul de telefon. Nu am numărul trecut niciunde...mai exista alta posibilitate în afara de a mă duce înapoi la reprezentanta? ( abonamentul este facut la o2 )

6 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Cand ai facut abonamentul, nu ai semnat un contract? Acolo nu scrie si numarul?
Nu stiu ce este o2.

| RAY a răspuns:

Ai o cartela in telefon man?

| Vanishgold a răspuns:

Scrie în contract numărul, e imposibil sa nu fie scris.

| sertech a răspuns:

Http://www.mobilfunk-talk.de/......le-SIM.jpg

Gasesti SIM-Karten-Nummer la cartela dvs. apoi mergeti pe sitiul oficial: https://www.o2online.de/willkommen/#/postpaid/sim-aktivieren

si inregistrezi SIM-ul. Daca nu merge atunci cu contractul si pasaportul la orice reprezentanta a O2, iti urez succes!

| CorneaRaul explică (pentru francut):

Mi-a dat doar factura de la telefon si cartela

| CorneaRaul explică (pentru RAY):

Am cartela cu abonamentul