| TheAnnon69 a întrebat:

Sunt un jucător de cs:go si planuiesc sa imi cumpar un monitor BenQ cu 240hz. Intrebarea mea este, voi putea beneficia de cei 240hz cu sistemul actual(i7 8700k, msi gtx 1060 6gb, 16 gb ram 2400) sau ar trebui sa fac un upgrade la placa video (un 1070). Astept raspunsuri,mulţumesc!
P.S. planuiesc sa conectez pc-ul la monitor prin display port, e ok sau ar trebui altceva?

Răspuns Câştigător
| CosminFlo a răspuns:

Din cate stiu eu asemenea monitoare vin cu un cablu pentru monitor si daca nu, da se, foloseste display port. Cred ca este unu de 1.2 sau ceva gen.

2 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

Vezi care cablu duce 240 fps. Funda?

| XYZ02 a răspuns:

Salut,trebuie conectat cu un DisplayPort de generatie 1.2 in sus.
1060 este suficient pentru 240Hz pentru CS:GO deci nu o sa ai nevoie de 1070.
Succes