| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu e suparat rau pe mine ca vreau sa platesc 704 lei pentru reparatia PC-ului care e vechi de 11 ani care i s-a ars placa de baza si maine urmeaza ca omul de la service sa ii puna piese noi plus garantie.

La tatal meu nici acum nu i-a trecut supararea ca voi da 704 lei pentru asamblarea pieselor in PC si ma ameninta ca daca nu o sa mearga PC-ul o sa imi dea cu el peste cap, dar el ii paralel cu tehnologia.

Am incercat sa ii explic ca o sa am garantie un an pentru piesele noi din PC dar el zice nervos ca pe langa 700 lei puneam inca 300 lei si luam unul nou.

Ce pareri aveti?

40 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca aveai desktop, cu 200-250 RON luai o placa de baza noua...

| Fatamuntilor a răspuns (pentru aXy99):

Respectivul ma gandesc ca are chestii salvate in PC gen poze, jocuri .....asfel nu inteleg de ce nu vrea sa renute la PC!
Eu, daca as fi in locul lui taicasu nu i-am mai lua nimic pana la vacanta de vara!

| Navagio a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi omule cum dracu sa bagi 700 lei într-un pc de acum 11 ani? Cand iti iei i5 cu 1300 lei... fi serios e o janghina.

| Navagio a răspuns (pentru MihaelaDart):

Lasa-l ca e prost.

| Superior a răspuns:

Daca mai pui 500 de lei, iti poti lua unul de 1200 cu mult superior fata de aproape orice s-a produs acum 11 ani.

| DarthNiger a răspuns:

Tatal tau cam are dreptate, daca mai puneai inca cativa bani in plus iti cumparai un PC nou.

| Paduraru_Stefanut_1990 a răspuns:

Pai in primul rand, ce specificatii are, ( asta e din curiozitatea mea )
daca e laptop decent si merge bine si ruleaza programele pe care le folosesti, merita sa il repari daca e lent si ar merge un upgrade ia-ti unul nou, si un laptop decent nu costa 1000 lei, eu iti sugerez sa iti iei calculator ca primesti mai multa calitate/pret

| Fe_Petrus_1981 a răspuns:

De acord cu tatal tau, ia-ti unul nou...

| SacuiuRobert926 a răspuns:

Tatal tau are parere EXAGERATA DE BUNA doar ca puteai cu 700 lei sa iei alt pc. Intereseaza-te