| Alex_Alexandru_1996_6O5s a întrebat:

Știe cineva daca exista un program de tradus un videoclip dintr-o limba in alta?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut. Nu prea exista in sensul in care vrei tu.
Exista diverse programe, care transforma semnalul analogic in semnal de tip digital, respectiv speech to text si apoi il traduci. Sau poti sa adaugi tu subtitrare.
Sau poate playerul respectiv are optiunea de subtitrare (cum este la Youtube de exemplu)

Numai bine!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu existra program de tradus videoclip. Se traduce si se adauga manual subtitrarea in clip sau pe YouTube.

| InOrOut a răspuns:

Da. Youtube. Il incarci acolo cu optiunea captions si dupa aceea ai subtitrare in orice limba pentru acel video.
https://www.youtube.com/watch?v=qfJthDvcZ08

| Cosmin89321 a răspuns:

Exista google translate, poti sa pui un telefon cu sunetul videoclipului langa microfonul calculatorului in timp ce dai pe ascultare la google translate, nu functioneaza perfect, nu cred ca are semne de punctuatie dar nu cred ca ceva mai bun nu exista