| Frai_Cosmin_2000 a întrebat:

Salut toti membri TPU! Am nevoie si eu de o recomandare. Vreau sa imi cumpar un telefon pana in 500 lei si nu gasesc raspunsul, ma refer la ce am eu nevoie.As vrea sa fie ecranul 720p 5 inch, camera foto full hd(sau mai mare) toch focus la video tot full hd. Pozele si video-urile sa aiba calitate buna.Dau funda si multumesc de ajutor.

11 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DSR6MYBBM/

asta ca are 2 gb de ram
sau daca nu vrei sa treci de 500 lei, cauta lumia 550 cu win10 1gb de ram

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Cu 99 lei in plus gasesti o solutie foarte buna la indemana cu care nu o sa ai probleme. Acum in 2016(imediat) Daca nu ai 2GB Ram ai lag maxim si merge greu indiferent de procesor.
Deci acesta e ideal 2GB Ram. Android 5.1 nu ai ce sa vrei mai mult.
http://www.emag.ro/......DBLNRYBBM/
Bafta.

| Kisses a răspuns:

Http://m.emag.ro/......DHJ2ZBBBM/ eu îl am pe acesta și e super bun :)

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru Kisses):

Mersi..doar ca nu prea suport aceasta firma...am avut experiente proaste cu ea. happy

| Craciune a răspuns:

Http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180811.html singura problema e difuzorul nu ii cine stie ce, dar, il are un prieten si ii merge super mai ales la jocuri.

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru Craciune):

Imi place deja de el doar ca de unde il cumpar? Ca nu prea vad nimic in Romania...Ma poti ajuta?

| Craciune a răspuns (pentru Frai_Cosmin_2000):

Gearbest, nu se gaseste in Romania singurul dezavantaj ii ca transportul ii vreo 50 de lei,

| Craciune a răspuns (pentru Craciune):

E singurul telefon (care l-am putu gasi)care respecta specificatiile dorite de tine in 500 ron. De pe Gearbest, la acel prieten i-a venit in 5 zile si e foarte multumit de el.

| ogga00 a răspuns:

Daca mai puii niste bani ai putea sa iei un Allview P6 Life sau LG F60(nu stiu daca are caracteristicile care le-ai spus dar eu sunt foarte multumit de bateria lui)

| Frai_Cosmin_2000 explică (pentru ogga00):

Nu prea le are...Stau si tot caut pe internet dar vreau sa vad si alte propuneri doar nu vreau sa aud de allviwe..Am avut experiente proaste cu firma asta... Mersi oricum