| Laurentiu017 a întrebat:

Salut, TPU. Acum câteva săptămâni când am vrut sa intru pe calculator, îmi arata animația aia cu Windows, totul bine si când sa se deschidă se face ecranul negru si scrie ca cică e o problemă cu tastatura, ca nu este băgată în locul corect, deși luminitile alea de 3 de la caps lock si astea, se aprind. Mi-am luat tastatura nouă, crezând că problema va fi rezolvată, dar la fel, cu toate că si tastatura nouă se aprinde.
Mentionez ca tastatura nouă e USB, iar cea veche nu si pot cu ambele sa accesez biosul, desi pe ecran îmi apare ca tastatura nu e băgată bine.
Dau funda

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa simptome, pare sa fie mai degraba un virus sau driver-ul de tastatura este vatamat binar (mai putin probabil).
Fa o scanare antivirus cu Eset online, poate depisteaza ceva:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Bifeaza toate casutele pentru optiunile de scanare amanuntita!

Daca nu-si revine, atunci va trebui sa stergi driver-ul de tastatura din Device Manager, dupa care sa dai Restart la calculator.