| FuegoJr a întrebat:

Acum câtva timp mi-am modat ps2-ul cu Swap Magic Disc. Astăzi când am încercat să patchuiesc un joc cu ESR DISC PATCHER zicea asa: No UDF Descriptor. Știe cineva de ce? Jocul era format. iso

1 răspuns:
| dollymyh a răspuns:

Suma inteligentei pe planetã, este constantãlînsã populatia se aflã în continuã crestere...
Munca în echipã este esentialã,iti dã posibilitatea sã dai vina pe altii.
Probabilitatea de a întâlni pe cineva cunoscut creste, atunci când esti cu cineva cu care nu vrei sã fii vãzut.
Exista douã tipuri de leucoplast: cel care nu se lipeste si cel care nu se dezlipeste.
Cand iti faci bagajele pentru vacanta,ia-ti jumatate din haine si dublu bani.
Omul se impiedica uneori de adevar, dar cel mai adesea el se ridica si isi continua drumul.
O zi inceputa bine se termina prost...iar o zi inceputa prost se termina si mai prost!
Indiferent ce se intampla, intotdeauna se gaseste cineva care stia ca asa se va intampla!
Niciodatã nu stii cine are dreptate, dar întotdeauna stii cine este seful.
Sunt trei feluri de a face ceva: o faci tu, angajezi pe altcineva, sau le interzici copiilor tai sa o faca.
Daca totul pare sa mearga bine, cu siguranta ai omis ceva...
De obicei un drum fara obstacole nu duce nicaieri!
Tot ce e bun :ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa!

Nu merita sa plangi pentru nimeni!Iar cel care merita ,nu te va face sa plangi niciodata !
Am mai pierdut inca o clipa ,inca un an ,inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine!
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.
Am intalnit un inger ,mi-a soptit sperante, l-am privit orbind ,m-a atins visand ,l-am parasit plangand.
Mult mai multi barbati si-ar parasi nevestele ,daca ar sti sa isi faca bagajele.
Ocaziile nu sunt pierdute ,altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis.
Dorul e focul in care ard sperantele ,dorintele ,durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile...
Atunci cand tu iti doresti sa mori ,gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!
Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi!
Viata poate fi inteleasa...
De ce inima mea sa ploua ? Vreau o viata noua…

DESPRE MURPHi

Legile lui MurpHi sunt cunoscute in toata lumea, sunt afisate in birourile politicienilor si ale cercetatorilor, in atelierele de proiectare si in cabinetele consultantilor financiari, ale universitarilor si ale studentilor. Toata lumea se amuza cu ele. Stimulati de spiritul lor, numerosi specialisti au creat legi ce le poarta numele, legi ce sintetizeaza o experienta intr-un domeniu anume sau surprind paradoxurile vietii cotidiene. Legile lui Parkinson, legile lui Peter, legile lui Finagle sunt la fel de celebre ca cele ale lui MurpHi. Dar a existat oare MurpHi?

MURPHi a existat, el este un personaj real. Identitatea lui, ca si originea aparitiei primei legi – singura originala, celelalte fiind create de autori anonimi – au fost dezvaluite intr-un articol aparut in 1977 in ziarul american "Los Angeles Time". Autorul George E. Nichols, lucra in cadrul proiectului "Viking" la NASA, ca responsabil cu fiabilitatea si controlul calitatii. El isi aminteste urmatoarele:

"Totul s-a intamplat in 1949, la baza Fortelor Aeriene Edwards din Murdoc, California, in timp ce lucra la proiectul MX 981. Colonelul J.P. Stapp conducea un sir de experiente asupra impactului la prabusirea pe pista de aterizare. Proiectul apartinea firmei Northrop Aircraft care lucra ca subcontractanta pentru Laboratorul Aero Medical al firmei Wright Field. Eu eram managerul proiectului Northrop. Capitanul Ed MurpHi era un inginer, angajat al lui Wright Field. Enervat de proasta functionare a unei curele de transmisie, datorita defectuoasei imbinari la capete a curelei, Ed MurpHi a exclamat: "- Daca e vreo posibilitate sa o faca prost, o va face!" – referindu-se la tehnicianul care a imbinat gresit capetele benzii.

Cateva saptamani mai tarziu, la o conferinta de presa, colonelul Stapp a afirmat ca rezultatele excelente pe care le-am obtinut de-a lungul a cativa ani de experiente de aterizari fortate, fara nici un accident, se datoreaza "increderii noastre absolute" in ceea ce el a denumit atunci "legea lui MurpHi", si a "efortului pe care l-am facut permanent pentru a preintampina posibilele ei consecinte negative". Presa a asigurat, in lunile care au urmat, o raspandire a "legii lui MurpHi" si apoi a diferitelor ei variante si aplicatii". Aceasta a asigurat, asadar, istoria uneia dintre cele mai cunoscute legi naturale care, se pare, guverneaza tot ce este viu. si relatiile viului cu materia neinsufletita. Poate ca este chiar o lege Universala…

MurpHi este primul om care a observat ca acolo unde exista posibilitatea ca lucrurile sa mearga rau, va fi rau.

Desi trista in felul ei, aceasta observatie a insemnat un pas inainte pentru umanitate in a intelege de ce viata si lucrurile isi urmeaza cursul lor. Intr-un fel "deranjanta" in interiorul psihicului uman, aceasta revelatie a facut in asa fel incat sa nu mai privim niciodata lumea cu aceeasi ochi.

MurpHi a extrapolat teoria de baza si a dat nastere la faimoasele legi ce-i poarta si numele, dealtfel. Am putea spune ca a fost unul dintre cei mai mari ganditori ai timpurilor noastre.

El a reusit intr-un fel oarecare sa sustraga esentialul din perversitatea vietii si felul in care a fost conceputa. A spus: "Daca e imposibil ca ceva rau sa se intample, se va intampla oricum". Acel moment a fost unul important in istorie, iar ideile lui MurpHi au fost baza pe care multi altii au construit timp de generatii. Cu alte cuvinte, a existat un singur MurpHi, dar restul au contribuit enorm la ceea ce-a inceput el.

» LEGILE LUI MURPHi

Daca ceva poate sa mearga prost, va merge.
Daca mai multe lucruri pot merge prost, vor merge in cea mai defavorabila secventa.
Probabilitatea de aparitie a unui eveniment este invers proportionala cu dezirabilitatea lui.
Indiferent de ce merge prost, probabil ca arata bine.
Cind lucrurile par ca nu se mai inrautatesc, ai rabdare. Se vor inrautati curind.
Cind lucrurile merg bine, ceva a mers prost.
Cind lucrurile se inrautatesc:
- daca pierzi prea mult, fi atent;
- daca nu pierzi nimic, relaxeaza-te;
- daca ai sansa sa cistigi, relaxeaza-te;
- daca nu conteaza, atunci n-are nici o importanta;
Nimic nu este atit de prost, incit sa nu devina si mai prost.
Dupa ce lucrurile s-au inrautatit suficient de mult, ciclul se repeta.
Indiferent de ce merge prost, exista intotdeauna cineva care a stiut ca asa va fi.
Problemele complicate au intotdeauna raspunsuri simple, pe intelesul tuturor, dar gresite.
Oportunitatea iti bate la usa in cel mai putin oportun moment.
Natura tine intotdeauna cu latura ascunsa a lucrurilor.
Ca sa cureti un lucru, murdaresti un altul.Dar poti murdari mai multe lucruri fara a curata nici unul.
Lucrurile incompatibile cu alte lucruri, pot fi compatibile intre ele.
Daca anticipezi ca sint patru variante posibilede a iesi ceva prost si reusesti sa le ocolesti, atunci va apare imediat o a cincea posibilitate, care va strica totul.
Probabilitatea de a distruge un lucru este direct proportionala cu valoarea lui.
Cind apesi din greseala pe doua litere la masina de scris, se imprima litera care nu trebuie.
Timbrele care nu se lipesc pe scrisori se vor lipi in schimb pe orice altceva.
Cind avionul in care esti are intirziere, avionul pe care trebuie sa-l iei in continuare pleaca la ora fixata.
Cind pisica iti adoarme pe picioare si te farmeca cu torsul ei, simti o nevoie imperioasa de a merge la baie.
Daca o fringhie are un capat, atunci are precis inca unul.
Cind trebuie sa-ti concentrezi atentia asupra unui anumit
lucru, este imposibil sa nu apara altul care sa-ti distraga atentia.
Ori de cite ori stabilesti sa faci un anume lucru mai intii, survine un alt lucru care trebuie facut primul.
Ori de cite ori iti tai unghiile, constati ca dupa aceea ai nevoie de ele.
Intotdeauna gasesti usor ceea ce nu cauti. Iar ceea ce cauti gasesti abia in ultimul loc in care poti cauta.
Un lucru ratacit il poti gasi numai dupa ce rascolesti intreaga casa.
Cind cauti un lucru,niciodata nu il gasesti decit dupa ce ti-ai cumparat un altul in loc.
Cind garantia unui produs este de 60 de zile, defectarea lui se va produce in ziua a 61-a.
Legile nu sint decit niste simulari ale realitatii.
Proliferarea unor noi legi conduce la proliferarea unor noi exceptii.
Indiferent daca legile sint bune, rele sau neutre, trebuie sa se supuna celor din urma.
Daca o lege a lui MurpHi poate sa greseasca, va gresi.
MurpHi a fost un optimist.

» LEGILE LUI MURPHi ACADEMIOLOGIE

Nu o sa-ti dai seama niciodata in ce parte s-a dus trenul doar uitandu-te la sine.
Originalitatea este arta de a nu-ti dezvalui sursa.
Atentia acordata unui profesor este constanta, indiferent de numarul de elevi dintr-o clasa.
Niciodata sa nu spui tot ceea ce stii.
Cand prostia constituie o explicatie suficienta, nu e nevoie sa recurgi la alta.
Expertul este o persoana care a facut toate greselile posibile intr-un domeniu foarte restrans de activitate.

» LEGILE LUI MURHPY AFACERI DE STAT

Chiar daca un milion de oameni cred intr-o prostie, tot o prostie ramane.
Este mai usor sa lupti pentru principiile tale decat sa te ridici la inaltimea lor.
Pentru fiecare actiune exista un program guvernamental de intensitate egala si de sens opus.
Daca doi oameni sunt de acord in toate privintele, poti sa fi sigur ca doar unul dintre ei gandeste.
Un om trebuie sa-si ierte dusmanii, dar nu inainte ca acestia sa fie spanzurati.
Politica este arta de a obtine voturi de la saraci si fonduri electorale de la bogati, promitandu-le unora protectia fata de ceilalti.
Un politician onest este acela care, dupa ce a fost cumparat, ramane cumparat.
Cei care stau calare pe un gard, au putine directii de ales.
Dupa ce ai renuntat la integritate, restul e simplu.
Un diplomat este cineva care-ti poate spune sa te duci la dracu in asa fel incat sa astepti cu nerabdare calatoria.

» LEGILE LUI MURHPY BIROCRATIE - MANAGEMENT

Legile comitetului
1. Nu veni niciodata la timp, vei fi etichetat ca incepator.
2. Nu spune nimic pana cand intalnirea nu trece de jumatate; vei fi etichetat ca intelept
3. Fii cat se poate de vag; previne iritarea celorlalti.
4. Cand ai dubii, sugereaza formarea unui subcomitet.
5. Fii primul care propui ridicarea sedintei; propunerea te va face popular, caci asta asteapta toata lumea.
Nimeni nu a ridicat vreodata un monument in cinstea unui comitet.
Cand sefii vorbesc despre cresterea productivitatii, niciodata nu se refera la ei insisi.
Nu fi de neinlocuit. Daca nu poti fi inlocuit, inseamna ca nu poti fi nici promovat.
Respectarea regulilor nu va duce la indeplinirea sarcinilor.
Corolar: Indeplinirea sarcinilor nu scuza nerespectarea regulilor.
Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.
Telefonul nu suna niciodata cand nu ai nimic de facut.
Orice poate fi incadrat la diverse.
Un birou curat este semnul unui sertar de birou indesat.

» LEGILE LUI MURHPY CERCETARE SI PROIECTARE

Daca nu reusesti de prima oara, distruge orice dovezi ca ai incercat.
Adeseori, doua luni pentrecute in laborator pot economisi doua ore petrecuta in biblioteca.
Teoria este sprijinita atat timp cat sunt asigurate fondurile.
Stiinta este credinta in ignoranta expertilor.
Daca creierul omenesc ar fi indeajuns de simplu ca sa-l intelegem, am fi prea simpli ca sa-l intelegem.
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor; dar nu sunt sigur in privinta universului.
Singura metoda de a scapa cu adevarat de rezidurile toxice este sa reincadrezi reziduul ca netoxic.
Pentru fiecare doctorand exista inca unul egal si de sens opus. Asa se explica de ce este atat de usor sa gasesti experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Un istoric competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Daca probabilitatea succesului nu este aproape unu, atunci este al naibii de aproape zero.
Un experiment trebuie considerat ca reusit daca nu mai mult de 1/2 din date trebuie inlaturate pentru a corespunde teoriei.
Oamenii vor accepta ideea ta cu mai multa usurinta daca le spui ca primul care a avut-o a fost Benjamin Franklin.
A gresi este uman, dar pentru a incurca lucrurile complet iti trebuie un computer.
Fazele unui proiect:
1. Exaltare
2. Dezamagire
3. Confuzie
4. Cautarea vinovatului
5. Pedepsirea nevinovatului
6. Recompensa pentru neimplicat.
A fura idei de la cineva, este plagiat. A le fura de la mai multi, este cercetare.
Munca in echipa este esentiala. Iti da posibilitatea de a arunca vina pe altii.
Cu cat este mai scurta viata unei particule, cu atat este mai scumpa producerea ei.
Pentru cele mai multe operatii sunt necesare trei maini.
Daca rezultatele nu se cunosc dinainte, fondurile iti vor fi refuzate.
Regulile pentru cercetarea stiintifica 1. Nu crede in minuni - bazeaza-te pe ele.
2. Experimentele trebuie sa fie reproductibile; ele trebuie sa esueze la fel.
3. Un teanc de date este folositor; indica faptul ca ai lucrat.
4. Importanta experientei este direct proportionala cu echipamentul pe care l-ai ruinat.
Lenea este mama a noua inventii din zece. Iadul este locul unde toate testele ies perfect si nimic nu functioneaza.
Este o greseala sa ingadui unui obiect mecanic sa-si dea seama ca te grabesti.
Nici o masina reasamblata in ordinea inversa dezasamblarii nu va functiona.
Civilizatia progreseaza prin marirea numarului de operatiuni importante pe care le putem executa fara sa ne gandim la ele.
Omul rational se adapteaza la lumea inconjuratoare; omul irational persista in incercarea de a adapta lumea din jur la el. Prin urmare, progresul depinde de omul irational.

» LEGILE LUI MURHPY CERCETARI EXPERIMENTALE

Stiinta iti spune adevarul.Nu te lasa inselat de fapte.
Prin definitie, cind investighezi necunoscutul, nu stii la ce rezultat vei ajunge.
Daca un experiment iese bine inseamna ca ceva nu a fost in regula.
Daca repetarea unui test de laborator ridica probleme, e bine sa faci testul o singura data.
Nici un experiment nu este reproductibil. Daca ar fi, atunci ar trebui ca si esecurile lor sa fie reproductibile.
Niciodata sa nu incerci repetarea unui experiment reusit.
Progresul in stiinta este invers proportionala cu numarul revistelor de specialitate publicate.
Nu gasesti niciodata timp sa faci bine un experiment, dar vei gasi intotdeauna timp suficient pentru a-l reface.
Cu cit teoria este mai sofisticata, cu atit mai bine.
Un experiment poate fi considerat terminat cu bine daca nu se ignora mai mult de 50% din datele experimentale obtinute, pentru ca totul sa se conformeze teoriei.
Daca suficiente date experimentale au fost culese, atunci se poate demonstra orice prin metode statistice.
Daca un program de cercetari nu merita facut, atunci nu merita sa fie bine facut.
O cercetare suficient de indelungata va tinde poate sa sustina o teorie.
Daca anumite rezultate nu sint conforme cu teoria, ele trebuie ignorate.
In orice lucrare experimentala, mai intii desenezi curbele finale si dupa aceea fixezi punctele corespunzatoare datelor obtinute.
In orice set de date experimentale, valorile care par a fi corecte, se dovedesc dupa o verificare atenta ca sint eronate.
Orice idee revolutionara trece prin trei stadii caracterizate prin reactiile:
a) "Este imposibil, nu-mi irosi timpul."
b) "Este posibil, dar nu merita."
c) "Eu am spus intotdeauna ca este o idee grozava."

» LEGILE LUI MURHPY COMERT

90% dintr-un proiect ocupa 90% din timp, iar restul de 10% ocupa celalalt 90% din timp.
Daca nu poti sa termini ce-ai de facut in 24 de ore, lucreaza noaptea.
O palma prieteneasca pe spate e doar la cativa centimetri de un sut in fund.
Un sut in fund = un pas inainte.
Nu fi de neinlocuit.
Daca esti de neinlocuit, nu poti fi promovat.
Nu conteaza ce faci.
Conteaza ce spui c-ai facut si ce spui ca vei face.
Dupa orice crestere de salariu, la sfarsit de luna vei avea mai putini bani decat inainte.
Cu cat suporti mai multe, cu atat vei avea mai multe de suportat.
Poti sa mergi oriunde, atat timp cat arati serios si ai o mapa.
Mananca o broasca vie de dimineata si nu vei pati nimic rau tot restul zilei.
Niciodata nu pune doua intrebari intr-o scrisoare de afaceri.
Scrisoarea de raspuns va discuta doar intrebarea care te intereseaza mai putin, si nu va mentiona nimic depre cealalta.
Cand sefii vorbesc despre inbunatatirea productivitatii, ei nu se refera la ei insisi.
Daca nu reusesti din prima, incearca din nou.
Dupa aceea, renunta.
N-are rost sa te obosesti la nesfarsit.
Seful are intotdeauna dreptate.
Mamicile spun ca vor fi zile de-astea, dar nu spun niciodata ca vor fi asa multe.
Ai grija ca seful sefului tau sa nu-l streseze pe seful tau.
Sa gresesti este omenesc.
Sa ierti nu este deviza companiilor.
In caz de bombardament atomic, regulile de la servici se suspenda temporar.
Poti munci oricat la ceva, cu conditia sa nu fie ceea cu ce te ocupi.
Scrisorile importante care nu contin greseli vor dezvolta greseli in timpul transportului prin posta.
Ultima persoana care a demisionat sau a fost concediata va fi responsabila pentru problemele firmei... cel putin pana demisioneaza sau este concediat altcineva.
Daca esti bun, vei primi tot ce e de facut.
Daca esti prea bun, nu vei fi primit.
Daca cineva spune ca va face ceva "fara greseala", nu va fi asa.
Persoanele care iau parte la sedinte si intruniri sunt acele persoane care n-ar trebui sa ia parte.
Oamenii nu fac aceeasi greseala de doua ori, ci de trei, patru, cinci...
La birouri, autoritatea cuiva este invers proportionala cu numarul de pixuri/stilouri pe care le are asupra sa.
Cand nu stii ce sa faci, mergi grabit si pari ingrijorat.
Intotdeauna vei fi apreciat pentru ceea ce nu-ti place sa faci.
Nimeni nu se inbolnaveste Miercuri.
A termina ce aveai de facut nu e o scuza ca n-ai urmat regulile.
Urmeaza regulile si nu vei termina ce ai de facut.
Nu conteaza cat de mult te straduiesti, niciodata nu este de ajuns.
Angajatul care a muncit cinci ani constiincios si fara greseala va primi o marire de salariu ce consta in +1000 lei/zi - cu conditia ca fondurile sa permita aceasta.
Acea persoana care are dreptate intr-o sedinta este aceeasi care nu este luata in seama, iar mai tarziu acuzata ca a avut idei proaste.

» LEGILE LUI MURHPY COMPETENTA

Competenta contine semintele incompetentei:
competenta+competenta=competenta
competenta+incompetenta=incompetenta
incompetenta+incompetenta=incompetenta
Intr-o ierarhie, orice angajat tinde sa fie promovat pina la nivelul lui de icompetenta.
In timp, orice post va fi ocupat de un angajat incompetent sa rezolve problemele lui.
Munca ramine de obicei pentru cei care nu si-au atins inca nielul de incompetenta.
Expert este cel ce stie din ce in ce mai mult despre din ce in ce mai putin, pina cind stie absolut totul despre nimic.
Expert poate fi oricine din afara orasului.
Loialitatea fata de superiori valoreaza mai mult decit calitatea muncii efectuate.
Orice angajat isi incepe serviciul de la nivelul competentei sale.
Supercompetenta deranjeaza mai mult decit incompetenta.
Generalizarea incompetentei este direct proportionala cu nivelele ierarhice spre care tinzi sa urci.
Cauta sa arati ca esti o persoana foarte importanta.
Un gram de imaginatie valoreaza cit un kilogram de competenta.
Cauta sa fii vazut in compania unor oameni foarte importanti.
Vorbeste cu autoritate, chiar daca spui banalitati.
Nu te lasa atras in discutii contradictorii.
Daca iti pastrezi calmul, cind toti ceilalti si-l pierd, inseamna ca nu ai inteles problema.
Pentru a cunoaste performantele unui agregat, inmulteste cu 0,5 datele furnizate de firma constructoare, respectiv cu 0,25 pe cele oferite de firma comerciala.
Este imposibil de a face ceva impermeabil la prostie, pentru ca prostii sint foarte ingeniosi.

Orice program care functioneaza este invechit.
Daca un program este folositor, trebuie schimbat.
Daca un program este nefolositor, trebuie documentat.
Orice program se va extinde pana va ocupa toata memoria disponibila.
Complexitatea unui program creste pana cand intrece posibilitatile programatorului care se ocupa cu intretinerea.
In momentul in care vei modifica un program, vor aparea probleme la altul care functiona perfect si nu are nici o legatura cu primul.
Cele mai mici probleme intr-un program cauzeaza cele mai mari dureri de cap.
O problema de hardware va face ca programele sa nu functioneze bine, iar producatorul de hardware va da vina pe programatorii de software.
O problema de software va da nastere la probleme de hardware, iar programatorul software-ului va da vina pe producatorul de hardware.
Erorile necunoscute sunt infinite, spre deosebire de cele cunoscute care sunt, prin definitie, limitate.
Fa posibil pentru programatori sa scrie programele in limba engleza, si vei vedea ca nu sunt in stare sa scrie in engleza.
Probabilitatea ca o problema de hardware sa dispara de la sine este invers proportionala cu distanta dintre computer si reparator.
Un program care functioneaza este unul cu probleme de nedetectat.
Nu conteaza cat de performant este computerul tau, niciodata nu este de ajuns.
Orice program misto are nevoie de mai multa memorie decat cea disponibila.
Cand vei cumpara in sfarsit destula memorie, nu vei avea destul spatiu pe hard-disk.
Hard-disk-urile sunt intotdeauna pline.
N-are rost sa incerci sa faci rost de mai mult spatiu.
Datele se vor extinde pana ocupa tot spatiul liber.
Daca un program are tot spatiu disponibil pe hard-disk si in memorie, este garantat ca se blocheaza.
Daca un astfel de program nu s-a blocat inca, inseamna ca asteapta momentul critic.
Nu conteaza la ce pret reusesti sa cumperi componente de computer.
Dupa ce le-ai cumparat, pretul va scade instantaneu.
Toate componentele se invechesc.
Timpul pana o piesa componenta devine invechita este direct proportional cu pretul ei.
Problemele de software sunt imposibil de detectat de programatori.
Singurii care le pot detecta sunt cumparatorii.
Reparatorul va spune ca n-a mai vazut un computer ca al tau.
Toate constantele sunt variabile.
Intr-un circuit cu tranzistor protejat cu siguranta, tranzistorul se va arde ca sa protejeze siguranta.
Cea mai buna metoda de a-ti vedea seful este sa accesezi internetul.
Sau: Nu conteaza cat de mult muncesti, seful tau va apare doar atunci cand accesezi internetul.
Hard-disk-ul computerului tau se va bloca doar atunci cand contine informatii importante care n-au fost salvate.
Computerele nu gresesc. Ele o fac intentionat.
Orice computer are 5 probleme.
Acest numar nu depinde de cate probleme au fost deja descoperite, ci este conservativ.

» LEGILE LUI MURHPY DRAGOSTE SI SEX

Toate persoanele bune au pe cineva
Daca persoana nu are pe nimeni, exista un motiv
Cu cat e o persoana mai speciala, cu atat e mai departe de tine
Felul in care o persoana te iubeste este invers proportionala cu cat de mult o iubesti tu
Banii nu pot cumpara dragostea, dar te pun intr-o pozitie de unde poti negocia
Cele mai bune lucruri pe lume sunt gratuite... si merita fiecare ban
Orice lucru bun faci, reactia va fi nu asa de buna
Persoanele cumsecade raman ultimele in toate
Daca pare a fi prea bine ca sa fie adevarat, atunci chiar asa e
Disponibilitatea este in functiune de timp
In acelasi moment in care te intereseaza o persoana, ea gaseste pe altcineva
Nimic nu se imbunatateste odata cu varsta
Sexul nu contine calorii
Sexul ocupa cel mai putin din timp, dar cauzeaza o gramada de probleme
Nu e nici un remediu pentru sex, decat si mai mult sex
Sexul e ca zapada: niciodata nu stii cati centimetri vor fi si cat de mult va dura
Un barbat in casa valoreaza cat doi in strada
Virginitatea poate fi vindecata
Cand o femeie ajunge sa-si inteleaga barbatul, de obicei nici nu-l mai asculta
Nu te culca niciodata cu cineva mai nebun decat tine
Aceleasi calitati barbatesti care o atrag pe o femeie la inceput, dupa cativa ani nu le mai poate suporta
Sexul este "murdar" numai daca e facut cum trebuie
Intotdeauna este momentul nepotrivit al lunii
Cea mai buna metoda ca sa tii un barbat este in bratele tale
Cand se sting luminile, toate femeile sunt frumoase
Sexul este ereditar
Daca parintii tai n-au avut parte, sunt sanse mari sa nu ai nici tu
Sambata - insamanteaza. Duminica - roaga-te sa nu iasa recolta
Cu cat mai tanar/a, cu atat mai bine
Inainte sa-l gasesti pe printul fermecator, trebuie sa saruti multi broscoi
Poate unele lucruri sunt mai bune sau mai rele decat sexul
Dar nici un lucru nu e la fel ca sexul
Iubeste-ti vecinul. Dar ai grija sa nu fii prins
Dragostea e o gaura in inima ta
Dragostea este o problema chimica
Sexul este o problema fizica
Fa-o cu cei/cele mai buni/bune
Nu poti face un copil intr-o luna daca lasi insarcinate noua femei
Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei
E mai bine sa fi iubit si sa fi pierdut decat sa nu fi iubit niciodata
Sa nu comiti adulter! decat daca ai chef
Nu te culca cu o femeie care are mai multe probleme decat tine
O femeie nu-i uita niciodata pe barbatii pe care i-ar fi putut avea; un barbat - femeile pe care nu le-ar fi putut avea
Nu conteaza lungimea batului fermecat, ci magia din el
Niciodata sa nu spui NU
Un barbat poate fi fericit cu orice femeie atat timp cat n-o iubeste
Zambeste! Asta-i face pe oameni sa se intrebe la ce te gandesti! Nu o face daca stii ca nu poti rezista
Nu e nici o diferenta intre un intelept si un prost in momentul in care sunt indragostiti
Niciodata nu te culca daca esti nervos. Stai treaz si cearta-te pana la capat
Dragostea este iluzia ca o femeie e diferita decat celelalte
"N-o sa te doara... promit!" O fost/a sot/sotie va fi intotdeauna "pana cand moartea va va desparti"
Cand un barbat vrea ca femeia sa-l asculte, ea nu-l asculta. Cand el nu vrea ca ea sa asculte, ea e toata numai urechi
E intotdeauna mai simplu sa gasesti pe cineva daca ai deja pe cineva
Dragostea si liceul NU trebuiesc amestecate
Arata-mi un sot care nu vrea, si-ti arat eu un vecin care vrea
Nu conteaza cat de bine a fost; daca te trezesti cu remuscari, inseamna ca a fost rau
Cel mai mult te va satisface persoana nepotrivita pentru tine
Sa nu ai niciodata incredere intr-o femeie care te trage in pat ca si cum nu-ti poate rezista
Nimeni nu e asa de special cum crede
Daca crezi ca o relatie nu poate functiona, dar simti nevoia de-a incerca, ea nu va functiona
Morala: Ai sa-ti dai seama ca nu a functionat din cauza ca nu ai crezut cu adevarat in ea
Durata unei relatii cu cineva este invers proportionala cu cat de importanta e persoana pentru tine
Cheia spre interiorul inimii unei femei este un dar neasteptat la momentul neasteptat
Doua lucruri un barbat nu poate intelege: Femeile si cum se transforma barbatii in prosti din cauza femeilor
Dragostea ne face sa credem. Concluzia: Dragostea pacaleste ratiunea
Cand ai pe cineva le atragi pe femei
Cand esti singur, femeile te evita ca pe ciuma
Cand esti cu prietena, intotdeauna vei avea gaze
Singuratatea nu este ereditara.

Trimite legile lui MurpHi catre toata lista ta de Yahoo Messenger!

» LEGILE LUI MURHPY ENTROPIE

Un om cu un singur ceas stie cit e ora.Un om cu doua ceasuri nu este sigur niciodata.
Anticipari negative conduc la rezultate negative. Anticipari pozitive conduc la rezultate negative.
Cind un lucru iese prost, orice incercare de a-l indrepta nu face decit sa-l strice si mai mult.
Lucrurile se inrautatesc inainte de a se imbunatati.
Lasate singure, lucrurile se desfasoara de la prost la mai prost.
Orice lucru care incepe bine se sfirseste prost. Orice lucru care incepe prost se sfirseste si mai prost.
Lucrurile incep sa mearga prost, toate deodata.
Singurul mod de a descoperi limetele posibilului este de a trece in domeniul imposibilului.
Anumite lucruri sint imposibil de cunoscut. Dar este imposibil de aflat care sint aceste lucruri.
Universul este nu numai mai straniu si mai enigmatic decit ne imaginam, dar el este mai straniu si mai enigmatic decit ne putem imagina.
Informatia se deformeaza cind trece spre nivelele ierarhice superioare.
Intr-o intreprindere, confuzia creste odata cu nivelul ierarhic
Expansiunea inseamna complexitate, iar complexitatea conduce la dezagregare.
Odata ce ai deschis o cutie cu rime, singura solutie de a le inchide din nou este sa folosesti o cutie mai mare.
Pentru un biciclist, indiferent in ce directie o ia va fi la deal si impotriva vintului.
Dupa ce adaugi doua saptamini la termenul de predare a proiectului, datorita unor intirzieri neprevazute, mai adauga inca doua luni pentru intirzierile neprevazute care nu pot fi prevazute.
Mai sigura este o pasare in mina decit una care zboara pe deasupra capului.
Cu cit stirile proaste se transmit mai repede si mai detaliat, cu atit mai bine.
Istoria nu se repeta, dar istoricii da.