| Demsa_Cristi_1996 a întrebat:

am 2 boxe de la o combina Panasonic foarte bună, și as vrea ca boxele sa le conectez la un amplificator, dar problema e ca o boxa are 4 mufe, și eu la amplificator am doar 2 locuri în care sa bag mufele, ce as putea sa fac? Sa pun 2 mufe de la boxa la o mufa de la amplificator? Sau cum sa fac ca îmi e frica sa nu ard amplificatorul

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Poti pune niste poze cu ambele mufe?

| LinxCont a răspuns:

Ar trebui cunoscute specificatiile boxelor, modelul combinei,...
Din moment ce fiecare boxa are cate 4 mufe, e posibil ca boxele sa fie pe 4 cai separate fiecare si primeau semnal separat pentru fiecare difuzor, sau poate e altceva. Oricum, nu e o boxa simpla care sa mearga direct la amplificator. Poate e necesara folosirea unor filtre pentru fiecare difuzor in parte.