| BOGDAN a întrebat:

Detin un sistem 5.1 genius 6000, conectat la o placa de sunet asus xonar ds!
Am si 2 boxe de la o combina muzicala panasonic SA-AK220 ( 2 boxe a cate 80 w rms ). Calitatea sunetului reprodus de aceste boxe este excelent si ma gandeam sa le folosesc!
Sa trecem la subiect.
Cum as putea sa conectez boxele la sistemul 5.1!
Ce posibilitati sunt, nu vreau sa risc sa fac dupa capu meu sa ard sistemul!
Daca as inlocui 2 sateliti de la sistem si as pune boxele ar fi ok?
daca va pricepeti si vreti sa ma ajutati astept aici mesajele voastre sau imi dati un mesaj privat si vorbim mai multe!

Din cate am inteles amplificatorul sistemul este de 8 ohmi iar boxele sunt de 6 ohmi

1 răspuns:
| Neamu a răspuns:

Le poti lega fara grija! la fel am facut si eu pe genius-u meu am legat tot felul de boxe, de la 20w pana la 100w, nu se intampla nimic