| Cucos_Casian_2000 a întrebat:

am achizitionat un Lenovo legion y520 cu procesor I7-7700 HQ DE 2.80 GHZ si placa video nvidea GTX 1050 de 4 GB si 8 GB RAM. Am inceput cu un joc de baza counter strike global offensive.

L-am dat pe high si imi merge in 20-30 de fps dar am cautat pe internet si am vazut ca ar trebui sa-mi mearga in 120-130 de fps si nu stiu de ce nu imi merge cum trebuie, ma poate ajuta cineva?

DAU FUNDA, AJUTOR

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Enache22 a răspuns:

Incearca sa il reinstalezi

| Lostlyric a răspuns:

Activeaza-ti placa video dedicata (Nvidia GTX 1050), nu cea integrata in procesor.

| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-l dai pe High Performance:
https://www.youtube.com/watch?v=HDKABeVisIY

| Cucos_Casian_2000 explică (pentru Lostlyric):

Am facut asta deja dar nu este nicio schimbare sau este o schimbare dar nu una vizibila

| Cucos_Casian_2000 explică (pentru CM7YRE):

Nu-mi merge nu imi pare high performace
Oare trebuie sa am windows-ul activat?

| CM7YRE a răspuns (pentru Cucos_Casian_2000):

Nu are legatura cu windows-ul. Instaleaza ultimele drivere, si drivere mai vechi. http://www.nvidia.com/download/find.aspx Vezi sa iti ruleze pe placa video dedicata, nu pe cea integrata. Daca nu te duci pe "ultra" cu tot, ar trebui sa ai mai mult de 20-30 fps, cel mai probabil renumitul "60 fps".

| Cucos_Casian_2000 explică (pentru CM7YRE):

Și cum văd dacă îmi rulează pe placa video dedicată?

| ANF2004 a răspuns:

Eu am un laptop Asus rog cu I7 6700hq, 16 gb ram, placa video gtx 960m 4gb și îmi merge în 70-120 fps (mai mult 80fps) cu totul pe high. Dacă nu îl ai achiziționat in mai mult de o luna, trimite-l înapoi și spune-le sa îți dea unul nou, căci la mine s-a întâmplat sa vină laptop-ul și nu mergea monitorul, iar după l-am trimis înapoi și mi-au adus unul bun. Acum dacă ma poți ajuta și tu pe mine cu niște sugestii pentru creșterea fps-urilor în jocuri (în special Fortnite și For Honor) și țin sa spun ca nu am net prea bun din cauza zăpezii. Mulțumesc.

| Cucos_Casian_2000 explică (pentru CM7YRE):

Nu merge, nu știu ce să i fac