| tRizikial a întrebat:

am auzit ca daca un HDD are Buffer de 16 MB nu este bun se blocheaza etc. eu de ex as vrea sa-mi iau asa unu : http://www.emag.ro/......3077BBBM/, este bun? si daca il iau cum se procedeaza vin acasa cu el, il bag in locu celui stricat si bag CRC cablu si acel cablu SATA de la sursa in el pornesc PC instalez windows si gata? daca il iau pe asta vreau sa stiu daca pot juca linistit fara probleme no lag sau alte chestii cat sa umblu eu pe calculator linistit fara nervi.e bun? [ cum se procedeaza instalarea unui HDD nou?, imi trebuie alte cabluri? ]. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu.Se desface hard-ul vechi și se pune cel nou.Procedura de instalre e identică ca și la o instalare normală. Numai să ai grijă să strângi cum trebuie șuruburile de prindere și să îl poziționezi cu partea metalică în sus nu cu circuitele electronice.
Hard-ul vechi ce are? Dacă are numai bad-uri logice atunci ia legătura cu mine să îți fac o ofertă de preț pe el.Succes

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Ar trebui sa-ti mearga bine, dar eu zic ca mai bine sa cumperi pe asta http://www.emag.ro/......E8G7KBBBM/
Chit ca este cu 50 RON mai scump, ai buffer mai mare si este de 1 TB

| tRizikial explică (pentru buzucan):

Mai astept raspunsuri

| Me2 a răspuns:

Cine ti-a spus prostia aia ca daca are 16 mb buffer se blocheaza?, poti sa-l cumperi linistit