| rafaelos99 a întrebat:

Am avut parola la laptop, am uitat-o, iar fratele meu a umblat la laptop si l-a facut. In schimb, CMD -ul, a spus ca are acum alt nume si nu a avut timp sa imi explice. Imi puteti spune va rog ce nume poate avea?

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Exista o smecherie. parola se poate reseta in diferite moduri. ceea ce a facut fratele tau cred ca a folosit un CD cu windows PE (un windows care se executa de pe un CD/DVD si nu are treaba cu windows-ul de pe calculator) sau cu un CD de linux live si a copiat fisier-ul CMD peste un alt fisier care se poate executa din fereastra de log-on in schimbul la un program. accesand CMD din fereastra de log-on se poate reseta parola fara sa fie nevoie sa fii logat ca administrator pe calculator.