| bRom a întrebat:

am cateva intrebari. Vreau sa-mi cumpar o consola xbox 360 si vreau sa stiu daca merge la tv-ul meu.Am vazut ca trebuie sa ai hdmi sau ceva de genul sa te joci pe xbox(sa aiba grafica buna)si vreau sa stiu daca imi iau consola pot sa ma joc pe tv? La tv-ul meu arata ca pot conecta 2 cabluri rosii 1 albastru si 1 verde.Si mai scrie si 480i, 480p, 576i,576p,720p si 1080i. Pot sa ma joc cu xbox-ul pe acest tv? daca da,voi avea o grafica buna, sau imi trebuie neaparat 1080p. Si vreau sa stiu pot juca jocurile noi aparute gen C.O.D Ghosts Sau BF4 sau trebuie sa am neaparat 1080p? Rog seriozitate, si vreau ca sa-mi raspundeti la toate intrebarile.Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E consola. La consola nu te obliga nici un joc sa te joci pe o anumita rezolutie. Rezolutia la tv trebuie sa fie mai mare ca sa vezi tu mai clar, dar sa nu ai impresia ca nu porneste jocul daca nu o ai ok.
Televizorul tau nu are hdmi, ci doar rgb. In mod standard, daca nu ai scart la tv(din ce ai zis tu nu ai), nu o sa poti conecta direct xbox-ul. Trebuie sa iti iei separat un cablu corespunzator.

1 răspuns:
| Irinel1999 a răspuns:

Exista adaptoare, eu am laptop cu hdmi si mi-am luat cablu hdmi male-male, am gasit un adaptor cu fire la fel ca alea(Rosi, Galbene si albastre), iar grafica nu s-a schimbat deloc. Sper ca te-am ajutat!
Funda?