| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat dintr-un targ de vechituri un aparat foto Fujifilm FinePix F810. Acest aparat functioneaza cu un card Olympus xD-Picture Card (nu inteleg de ce ai pune un asa card pe un aparat foto). Am cautat pe internet cardul si mai mare de 2 GB nu am gasit si nici pretul nu imi place. Am gasit pe un site din China ( Aliexpress ) un adaptor de la cardurile astea Olympus la Micro SD. Problema este ca nu stiu daca se potriveste la aparatul meu foto si care este capacitatea maxima a cardului Micro SD pe care o suporta. Ma puteti lamuri?
DAU FUNDA!

LINK : https://www.aliexpress.com/......48989.html

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu e modelul cel mai recent (are vreo zece ani) şi sifur producerea unui model similar a fost sistată. Din cauza aia capacitatea cardului suportat de aparat e limitată la ce au produs la data respectivă.