| Gamerul08 a întrebat:

Am cumparat un cooler pentru procesor care are ca conector unul de 3 pini, in care slot se monteaza?
Si apropo ce inseamna Power fan connector?

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Vezi pe margine placi de bazaa un conector cu 4 pini numit ( cpu fan) acolo il bagi...,, POWER FAN CONNECTOR,, simplu conector de putere( curent) pentru ventilator.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai scrie pe placa de baza unde trebuie sa-l bagi, sau e greu cu cititul?
Il bagi acolo de unde il scoti pe cel vechi! Stiinta multa ai?

| ubox7007 a răspuns:

Il bagi neaparat in cpu fan, cu imbinarea facuta (ai de se imbina o chestie care iese in relief pe placa de baza si un "mulaj" pe conector) dupa ce l-ai bagat acolo, nu mai ai treaba, trebuie sa iti intre pe pini care trebuie sa intre.

| Gamerul08 explică:

Stiu unde se monteaza cel cu 4 pini dar acesta are doar 3, in fine poate merge si asa.