| Petrisor96 a întrebat:

Am cumpărat un modulator fm pentru masina. Cred ca stiti cum arată. L-am pus la masina, i-am setat frecvența și nu se aude nimic. De ce oare face asa? Cand dau volumul mai tare la casetofon, Se aude un bazait. Ce i-as putea face?

3 răspunsuri:
| Radu_DoctorDemon_1988 a răspuns:

Pai..sti tu..nu il mai da tare..cred ca nu suporta amperaj puternic. Cand dai muzica mai tare intra mai mult curent, si deci bazaie. Oricum, mai bine foloseai telefonul pe post de radio. Sau pe post de casetofon. Il conectezi la casetofon cu un cablu cu ambele capete jack. Si aia e. happy dar sa nu fie ieftin cablul ca iar bazaie. :/

| Hihowareyou a răspuns:

Salut! Asigura-te ca radioul este pe frecventa pe care ai setat modulatorul (de exemplu 87.5 Fm).
Daca este pe frecventa potrivita, ar trebui sa se auda, in caz contrar este posibil sa fie defect.
Este normal sa apara un bazait cand dai volumul mai tare.
Sper ca am fost de ajutor.

| Petrisor96 explică (pentru Hihowareyou):

Salut. Am cautat mai multe frecvențe si degeaba. Am incercat si pe auxiliar si se aude. Dar pe frecvența nu se aude deloc