| M21mihai a întrebat:

am din nou problema cu calculatoru. Cand pornesc calculatoru imi arata ca am 2 windows-uri si imi zice sa aleg unul dintre ele. Si imi merge greu calculatoru. Cum fac sa elimin, (sterg) unul dintre ele? Multumesc.

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

Bagi un CD bootabil, intri la setup-ul instalarii Windowsului, si formatezi una din partitiile in care se afla unul din cele doua. Apoi nu mai continui setup-ul. Daca ambele Windowsuri se afla in aceeasi partitie, va trebui sa-ti reinstalezi windowsul cu totul din nou.

Sau ai putea reinstala un Windows nou si clean, si cand ajungi la tratarea partitiilor, le formatezi pe toate.