| RonaldSebastian123 a întrebat:

Am doua intebari!
1.As vrea sa cumpar un ipad mini cu modelul 4g, si vreau sa stiu daca are gps!
2.Si daca pot pune o cartela cosmote/orage pentu internet fara 4g!
Se poate?

Multumesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Ipad-ul mini cellular, asa se numeste, daca vrei internet 3G/4G este putin mai scump. Cel simplu te poti conecta doar la wifi.

Ipadul respectiv nu are gps, insa poti lua tu aplicatii gps si se rezolva fara problema.

Internetul 3G/4G nu merge cu o cartela normala de telefon, ci cu un nano sim. Doar Iphone 5 are acest tip de cartela.

Daca vrei cartela, te duci la Orange/cosmote/Vodafone, care vrei tu si spui ca vrei o cartela pentru ipad mini. Ei stiu ce trebuie sa iti dea.

De asemenea, si aceasta cartela costa.

Sa stii ca aceasta cartela foloseste internet 3G, altfel nu are cum. Pentru 4G platesti mult mai mult.

Pa.

1 răspuns:
| Hermyone a răspuns:

1. Are.
2. Da, cred ca poti.