| RaduGabriel123 a întrebat:

Am instalat windows 8.1 x64 bit acum 2 zile, iar de cand am instalat windows-ul pc-ul merge foarte aiurea, merge greu, se blocheaza. Am procesorul foarte utilizat, o sa las un video cu procesele care imi solicita procesorul aiurea, cea s putea sa fac. Am pus superprefetcherul pe manual sau cum se numeste dar nu a functionat. Dau funda.
https://www.youtube.com/watch?v=dGbTxh1HIWk&feature=yout u.be

Răspuns Câştigător
| DunareClaudiu a răspuns:

Pana in 3Gb ram inclusiv se instaleaza x32(x86),de la 4GB ram in sus se pune x64, iti recomand win 10 x86winking

5 răspunsuri:
| DunareClaudiu a răspuns:

Cati ram ai?

| RaduGabriel123 explică (pentru DunareClaudiu):

| DunareClaudiu a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Reinstaleaza din nou windowsul si in principiu toate partitiile, am vazut "qgvep" ca iti mananca aiurea resurse. Poate ai vreun virus si fa update pana la windows 10 vers. 1607, succes

| RaduGabriel123 explică (pentru DunareClaudiu):

E mai ok windows 10 x64 decat 8.1? Pentru un laptop cu 2gb de ram ce win sa bag? 8.1 x32 sau 10 x32? Mersi.

| CPAElites a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Instaleaza Windows 10 X64 si lasa-l sa-si faca Update-urile!

| DunareClaudiu a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Pana in 3Gb ram inclusiv se instaleaza x32(x86),de la 4GB ram in sus se pune x64, iti recomand win 10 x86winking