| GriRazvan a întrebat:

am nevoie de ajutor, un virus pe facebook my special video in care ii eticheteaza pe cei din lista ta! vreau sa scap de el urgent ajutor!

5 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Si pe profilul meu e plin numai de chestiile astea, pai ai dat click pe link de aia.

| LittleLady a răspuns:

Sterge-ti contul de facebook!winking

| DarkAngel98 a răspuns:

Asculta-ma si o sa scapi de acesta. Nu trebuie sa reinstalezi windows,nimic. Cand incerci sa te loghezi presupun ca iti apare un mesaj unde spune ca s-a instalat un malware in facebookul tau. Acolo trebuie sa fie o propozitie de genul : If you want to delete your malware,click CONTINUE. Dai click acolo,o sa iti apara sa te loghezi, dupa iti apare un link albastru unde spune sa downloadezi un gen de antivirus dar facut pentru virusul asta, disponibil pe Facebook. Acolo iti va aparea o fereastra unde spune sa te conectezi cu contul Google. Iti scrii ID-ul si parola, daca nu ai cont iti faci unul. Te conectezi, downloadezi acel antivirus si dupa intri pe Facebook si o sa iti mearga. Data viitoare nu mai apasa pe link. Sa ma anunti te rog sa imi spui daca ti-a mers.

| SethMC a răspuns:

Cel mai simplu e sa reinstalezi windowsu alta cale nu exista...si eu am avut un virus asemanator si asa am scapat de el altfel nu am pututwinking

| Tles_Andra_1997 a răspuns:

Ce virus este?