| GulDan a întrebat:

Cum scap de trojeni de pe facebook care imi eticheteaza prieteni din lista fara sa fac vreo comanda.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema nu este de la facebuci ci de la calculatorul tău cel infectat cu programe ce fac asta.La acele programe le spune viruși și se pot șterge olosind un antivirus extern butat de pe cd, cum este Avira rescue System sau Kaspersky rescue disc(pentru avansați).
A nu folosii idioțenii infecte ca Cc cleanre, care îți va distruge Windows-ul deoarece șterge și ce trebuie și mai ales ce nu trebuie din fișierele de sistem, sau malwarebytes care șterge exclusiv malware-ul comercial, lansat chiar de producătorii acestei aplicații infecte și comerciale, cu scopul de a convinge credulii să îi cumpere licența; și din păcate sunt destui fraieri ce sub acest miraj comercial(adică minciună pe față) au cumpărat licența acestui soft.
Stai liniștit că nu e singura mizeria de-asta.Esset, Nod 32, Avast și Norton, merg pe aceeași politică infectă și de prost augur furata de la maeștii în minciuni comerciale Microsoft, Foxcomm și Nokia.Succes

| miTzuliK93 a răspuns:

De ce sa nu faci o scanare FULL cu MalwareBytes si CCleaner in schimb? Incearca.

Iti poti schimba si parola de la facebook chiar.

| Claudes a răspuns:

Reinstalare de windows.

| GulDan explică (pentru Claudes):

Nu exista alta solutie? asa grav e?

| Claudes a răspuns (pentru GulDan):

Eu stiu ca daca un PC are troieni trebuie reinstalat windows, poti incerca si cu antivirusul Avast, si sa-i dai o scanare completa, poate rezolva problema.