| MariusMercenarul a întrebat:

Am nevoie de niste ideii despre acest procesor Intel Celeron 420 de 1.6 Ghz.
Am rulat pe el urmatorele jocuri, si nu stiu cum este posibil sa le duca laughing :
-Gta 4 si Gta 4 Episode From Liberty City (Nu pot sa zic ca mergeau ca lacrima dar le-am trecut capatul cu acest procesor de mai sus Setarile erau:rezolutie 1240+720 Setarile Aproapre toate pe High in afara de Shadow Quality care era pe OFF si alea cu VIEW DISTANCE SI DETAIL DISTANCE erau pe 1)
-Crysis (Merge excelent tot aceeasi rezolutie ca la Gta 4 dar setarile unele pe medium altele pe high)
-Need For Speed Pro Street si shift (Merge frumos tot aceeasi rezolutie setari unele pe high unele pe low chiar OFF)
-FlatOut Ultimate Carnage (acesta mergea ca lacrima toate pe high rezolutie tot aceeasi)
-In rest jocurile mai vechi din 2007 merg perfect rezolutie maxima si setari High
Acuma sa va spun:
-In jocurile de mai sus aveam FPS intre 20-30
-Nu am folosit programe gen GameBooster si alte chesti
-Nu am facut overclok la procesor
Sistemul pe care le-am rulat:
-Windows Xp Sp3 Updatat la zi
-Placa Video Nvidia GeForce G210 Gt 512 mb Vram 64 Biti HDVI si alte chesti
-Placa de Baza Gygabite Ga Vm900m
-Procesorul este cel de mai sus Intel Celeron 420 de 1.60
-Hardisk de 500 Gb LG
Nu stiu cum este posibil sa-mi duca jocurile astea ca un prieten de al meu are tot asa configuratie aproape ca mea nu ma ca procesorul lui e mai bun ca al meu al lui este Intel Pentium D de 3.4 Ghz si ii merg mai greu jocurile ca la mine
Vreau niste idei sau informati de la voi sa ma lamuriti cum poate sa duca acest procesor jocurile astea
Cea mai buna Ide sau parere Primeste FUNDA+Vot

10 răspunsuri:
| Crysty1996 a răspuns:

Sall placa video este buna poate ai rami multi si nu stii si cine stie poate ca procesorul este dual core si de aia poate duce oricum esti tare de poate duce atata imi dai si mie o funda ca nu am te rog

| kurinkita a răspuns:

Buna gluma. Imposibil sa-ti duca procesorul acele jocuri. Nu are nici macar instructiunle SSE necesare pentru a putea rula (si aici ma refer la a putea porni) jocurile respective. Deasemenea, nici placa video n-ar fi in stare sa-ti duca acele jocuri la ce setari trantesti pe acolo.

| Hasss a răspuns:

Auzi daca vrei sa te credem fa un filmuletz in care sa ne arati inainte ce configuratie ai adica sa dai cick dreapta pe my computer properties si dupa sa intri in joc sa vedem si noi minunea atunci te credem...

| Hasss a răspuns:

Ma deci nu stiu ai noroc laughing bravo tie

| MariusMercenarul explică:

Eu unul nu glumesc vreau doar sa stiu cu poate sa duca jocurile ce are acest procesor si nu e dual core

| MariusMercenarul explică:

Aici este linkul:http://www.youtube.com/user/mariusboy10#p/a/u/0/9k-Hy2lp90w
Nu se vede prea Bine pentru ca am facut filmarea pe telefon

| MariusMercenarul explică:

Mda noroc problema este ca stiu sa le intretin procesorul la fel si windows-ul laughing

| andrymyrytz a răspuns:

Cum e posibil asa ceva are un baiat dual core 2.4 si merge greu, cred ca ai toate driverele noi si un crack bun, oricum esti bun.

| lp a răspuns:

Salut! Omul eu te cred.Eu am acelasi proc ca al tau:Intel celeron 420@ 1. 6ghz, 2gb ram si 512 mb de placa video envidia.Cam acelasi lucru am patit si eu, de exemplu nfs prostreet merge ca dracu pe cand call of duty mw, mw2, mw3 perg perfect la grafici foarte bune pe cand call of duty black opb care are cerinte asemanatoare lui mw2 nu merge.

| lp a răspuns:

Salut! Omul eu te cred.Eu am acelasi procesor ca al tau:Intel celeron 420@ 1. 6ghz, 2gb ram si 512 mb de placa video nvidia.Cam acelasi lucru am patit si eu, de exemplu nfs prostreet merge ca naiba pe cand call of duty mw, mw2, mw3 merg perfect la grafici foarte bune pe cand call of duty black ops care are cerinte asemanatoare lui mw2 nu merge.Am uitat ca pe PC-u asta am Win7.