| BebeSergio a întrebat:

Am nevoie de o placa video compatibila cu acest tip de procesor AMD A10- 7850K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G 3.70 GHz pana in 500-550 lei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai ai deja placa video integrata in acel procesor echivalentul unui r7 240 2gb de la sapphire. Daca ai pune memorii ram la o frecventa cat mai mare ( minim 1600mhz ) ai putea scoate performante decente in gaming cu el.

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Mersi frate. Am in plan sa imi iau si inca 4 gb RAM-i ( 1866 mhz ) si imi vand consola ca sa imi iau si o placa video happy Atunci strang mai multi bani? Si daca da, cati bani sa mai adaug la 500 de lei pentru o placa video buna?

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

300 lei pentru asa ceva : http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
Scoate performante aproape asemanatoare ca un gtx 960, si consuma putin.

| BebeSergio explică (pentru Jipa95):

Si are de a face DDR-ul dintre gb RAM-i si placa video. Adica eu am la gb RAM-i DDR3 si placa are DDR5.

| Jipa95 a răspuns (pentru BebeSergio):

Ai mai vazut tu placi de baza cu memorii ram ddr5?
Eu unul am am un r7 240 1gb ddr5 varianta de la sapphire pe o placa de baza cu 4gb ram ddr2
Conculuzia, o poti trage si singur! happy