| Raul199612 a întrebat:

Am o cartela la Orange si la cosmote pe abonament. Daca activez wi-fi si selectez o retea fara parola pot sa intru pe net fara sa imi ia bani?

4 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Corect.

| schajuman1344 a răspuns:

Da,logic.

| Albertxxx a răspuns:

Da... daca ai accesat o retea wifi (wireless) traficul nu te costa nimic pe tine ci pe cel care detine routerul wireless, pe scurt, tu poti sta cat doresti pe router, dar ai grija ca, conexiunea 3g, gprs, hspda sa fie oprita. aceea te taxeaza, dar daca o ai deschisa si te conectezi la un router wireless, se opreste automat (la telefoanele cu android).Pe scurt: Poti sta pe wireless cat timp te tine bateria fara sa dai nici un ban!

| emma1222 a răspuns:

Da,logic. de ce sa iti bani daca esti conectat la o retea wi-fi.Mie nu imi ia si sunt la abonament