| sebibeowolf a întrebat:

Am o im primanta Canon MG 5500 la care scot fotografii.As vrea sa stiu si eu cum pot trece pe o fotografie o data care imi convine mie; mentionez ca daca primesc fotografii pe mail azi si le descarc a doua zi, pe hartie imi apare data descarcarii si nu cea cu evenimentul.In setarile softului imprimantei nu am gasit functia de modificare a datei de imprimare. Poate stie cineva un program cu care sa setez data convenita daca se poate la mai multe fotografii o data.Va multumesc anticipat si va racoresc cu o

1 răspuns:
| MedionTcO a răspuns:

Salut! Se poate face GRATUIT cu FastStone Image Browser dupa modelul:

Quote
tools->batch convert/rename->
pagina (tab-ul) "batch convert"
se adauga fisierele de convertit
bifezi "use advanced options" si se activeaza butonul

pagina (tab-ul) "Text" si aici te joci cu variabilele