| DenimM a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet 2040 All-in-One J510 series, iar acum nu mai merge, are urmatoarea problema:
Am folosit-o de cand am cumparat-o, am schimbat mereu cartusu(negru) cand a fost cazu pana cand cartusu nu a mai mers si l-am lasat in imprimanda cam 8luni fara sa o mai folosesc.
Acum am fost in Altex sa cumpar un cartus nou, am dat 60lei tot pe unu HP, iar cand am ajuns acasa nu a mers, palpaia becu de la cartus, semn ca nu-l accepta, intrebarea e urmatoarea:
Sa fie de vina cartusu, sau s-or fi intarit acele in imprimanta din cauza ca am lasat-o cu cartusu stricat in ea cam mult?
Ce sa-i fac, sa duc imprimanta la reparat?
Dau funda cine ma ajuta cu un raspuns!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

laughing Pai tu crezi ca dupa ce-ti trebuie tie? E dupa cum vrea fabricantul! Daca nu merge cartusul color, nu merge nici negru si invers, sau nu ai aflat pana acum? Din ce crezi ca scot producatorii banii, din consumabile! of of, mai mai...

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Care ace nene? Unde ai vazut tu ace?
Cartusul color l-ai schimbat? Nu! Schimba-l!

| DenimM explică (pentru K0sti):

Nu-mi trebuie color...negru.

| DenimM explică (pentru K0sti):

Chiar nu stiam asta, pe cel color il am pus deoparte, eu l-am probat pe cel negru fara cel color in ellaughing). Multumesc de informatie

| K0sti a răspuns (pentru DenimM):

Sa cresti mare!

| K0sti a răspuns (pentru DenimM):

laughing Pai tu crezi ca dupa ce-ti trebuie tie? E dupa cum vrea fabricantul! Daca nu merge cartusul color, nu merge nici negru si invers, sau nu ai aflat pana acum? Din ce crezi ca scot producatorii banii, din consumabile! of of, mai mai...