| NebunieLaSecunda a întrebat:

..am o intrebare.Am facut o poza cu scris pe cooltext si nu stiu cum sa fac in spatele scrisului pe fundal sa fie transparent, sa nu fie negru sau altceva, un caz de vreau sa pun pe un site sa nu se vada un patrat negru si scris roz pe el...sa fie fara fundal cum fac?

Răspuns Câştigător
| kufu a răspuns:

Ca sa ai transparenta trebuie sa salvezi fisierul creat ca PNG (sau GIF daca ai animatie). Daca salvezi JPG, BMP sau altceva, nu o sa ai transparenta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| NebunieLaSecunda explică:

Da frate da vezi tu ca eu PNG le salvam, dar pe serverele de cs la tatuaj nu merge, se vede si fundalu alb!