| Bucur_Alex_1987 a întrebat:

am o intrebare care dintre placile astea video este mai buna pentru GAMING? http://www.okazii.ro/......a130238914
sau
http://www.okazii.ro/......a130176086
si spuneti-mi daca am 2 gb de ram conteaza asta la performata placi video?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Si vezi ce faci cu procesorul. Dupa ce cumperi placa video si sursa, strange bani de un procesor sanatos+placa de baza.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. gtx 460 e sub 7770
2. Da conteaza daca ai 2gb, e de preferat sa ai 4gb ram la pc. Memoria placii video nu prea conteaza.
3. nu are sens s apui 999 intrebari.

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Nu e vina mea ca produsele nu mai exista sau nu mai sunt pe stoc... daca esti bun primesti funda adica cautami tu o placa video mai buna ca 7770 laughing sa mearga bine lol-u si sa fie la acelasi pret sa vad...

| sltlp a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Pai din start trebuie sa ai in vedere ca in momentul in care cumperi sh risti sa iti cedeze dupa 1 zi.
Uite, 560ti cu racire eficienta directcuII: http://www.okazii.ro/......a129415312

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Asta e mai bun ca 770?

| sltlp a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Da, 560ti e peste 7770. Dar deoarece e sh, nu ai ganratie, deci daca e sa crape(ca s emai strica, cedeaza si ele), sa nu plangi dupa.
Sfat: cumpara nou. Cumpara asa: http://bit.ly/170BYXD si gata. Nu te mai uita dupa 560ti, sau altele. Asa ai garantie, consuma mai putin, e peste 7770, undeva chiar cat 560ti ca si performanta si pretul ebun. Cosnumul de enrgie e scazut, deci nu ae sens sa pui 500w. Lasa acea 400w si gata.

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru sltlp):

Ok o s-o cumpar pe asta daca tu zici :3 dar pentru inca 70 de lei nu ma zgarcesc asa ca o sa iau sursa cu 500 w

| sltlp a răspuns (pentru Bucur_Alex_1987):

Pai cum vrei, dar oricum cea de 400w o sa se descurce foarte bine. Daca puneai 400w pe 560ti tragea din greu. Asa e fara probleme. Poti sa cumperi 500W daca crezi ca o sa cumperi vreodata ceva mai puternic.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Si vezi ce faci cu procesorul. Dupa ce cumperi placa video si sursa, strange bani de un procesor sanatos+placa de baza.

| adyadryan12 a răspuns:

Salut, cea de a 2-ua placa video e mai buna pentru gaming deoarece este Overclockuita si are o frecventa de rulare mai mare
daca ai 2 gb ram nu conteaza la performanta placii video cat la performanta jocurilor( cred ca ai sa poti duce maxim jocurile pe medium cu cei 2 gb ram, depinde de ce procesor ai)

| Bucur_Alex_1987 explică (pentru adyadryan12):

La ce jocuri te referi oricum mai imi cumpar rami?

| ReYMisterYo1999 a răspuns:

Placa video Point of View GeForce GTX460, 1024MB, GDDR5, 256bit
este mai buna decat cealalta placa video iar gb nu afecteaza placa video