| XCristianX12123 a întrebat:

...am o întrebare...ce se întamplă daca ai mai multe antivirusuri pe laptop?
Eu am AVAST, McCAFFE și CCcleaner......raspunsuri detaliate vă rog...DAU FUNDĂ!

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Atentie! E bine sa faci distictia intre antivirus si optimizare a sistemului! Ccleaner nu e antivirus si lucreaza simultan cu astfel de softuri. Avast, Avg, BitDefender sunt antivirusuri si nu trebuie instalate simultan, pentru ca sunt consumatoare de resurse ale sistemului. Ccleaner si Tuneup Utilities sunt softuri de optimizare a sistemului si pot conlucra cu oricare antivirus ales.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se consuma resurse degeabalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haos

Încearcă sa stergi din ele si pastrezi doar unul.

Nu se întâmplă nimic...
Dar stiu ca se poate ca unul sa il detecteze pe celelalte ca virusuri periculoase happy fiidca un antivirus cere acces la destul de multe chestii...

Oricum nu stiu exact ce se întâmplă fiindcă eu nu am 3 antivirusuri... in schimb tu ai... ai putea tu sa ne zici ce se întâmplă

Răspuns utilizator avertizat
| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Teoretic nimic grav. Dar daca ti prea multe consuma resurse degeaba.( Pt laptopurile care si-asa se misca greu e bine sa ai doar un antivirus maxim 2) tine avast ca deja ai antivirus( unul in plus pentru cei care au windows 10 legit parca)

| MATRiXRIDER a răspuns:

Nu este bine, se "bat cap in cap" mai multi antivirusi, tine doar unul, recomand versiunea gratis BitDefender, desi si Windows Defender isi face treaba. La fel, daca iei un antivirus, dezactivezi Windows Defender.