| RebecaManea a întrebat:

Ce se intampla daca am 2 antivirusi pe laptop?( eset si avast)

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Consuma fiecare resurcele lui si se blocheaza resiproc asta fac, ce geniu poate instala 2 in acelasi timp

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este indicat să ai 2 antiviruşi pe laptop/Pc deoarece se consumă prea multe resurse şi se "încurcă" unul pe celălalt ( fiecare are nevoie de nişte permisiuni exclusive pentru scanare instant ).

Toate cele bune!

| SonicAndrei a răspuns:

Îți merge mai greu laptopul. Păstrează doar unul din ele.

| DryIce a răspuns:

Se gasesc unul pe celalalt ca fiind virus

| CodreanuC a răspuns:

Se bat cap in cap, iti propun sa stergi avastu daca nu e cumparat, pentru ca free e foarte slab avastu, eset bun chiar si free.

| alinox123 a răspuns:

"se bat" incompatibilitate sa zicem asa, fiind 2 firme diferite si iti ingreuneaza timpul de procesare, automat iti solicita mai mult procesorul si "papa" mai multi rami. eu folosesc Microsoft security essential care e free si sunt multumit de el.