| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

am o întrebare:cum se folosește aplicatia antutu pe telefoanele Huawei? Cine raspunde, dau.funda.Nu imi dau seama daca la acest demoniu se incadreaza.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E doar un benchmark pe care il deschizi si da o nota. Nu te ajuta cu nimic si la 99% din oameni nu le pasa de cifre.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Da, insa AnTuTu are si un modul extrem de util care da informatii despre starea bateriei.

| PainTech a răspuns:

Aplicatia AnTuTu determina performantele dispozitivului intr-un test practic si compara aceste rezultate cu rezultatele altor telefoane.

Aceasta iti ofera si cateva informatii tehnice despre dispozitiv.

Nu este limitata doar la modelele Huawei.

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech a răspuns (pentru Preda_Stefan_1984):

Cum se foloseste?
1. Instalezi aplicatia (care acum vad ca nu mai e disponibila pe google play). E posibil sa ai un avertisment ca aplicatia a fost blocata de play protect. Instalezi oricum.
2. Accepti termenii si conditiile

Acum pentru benchmark trebuie sa instalezi inca o componenta suplimentara.
Pentru detalii despre dispozitiv ai butonul de "Details>"
Pentru alte teste (Verificare autenticitate, stress test, test baterie, etc.) ai butoanele pe pagina principala.

Ce vrei sa spui mai exact prin "Cum se foloseste?".
Aplicatia are interfata destul de intuitiva. E simplu de folosit.

Permisiunile sunt standard, nu are nevoie de nimic in special. Pentru verificarea autenticitatii telefonului e nevoie de acces la telefon. Pentru instalare trebuie sa dai permisiune browserului sau sursei de unde instalezi pentru a instala aplicatii din surse necunoscute.