| OGO a întrebat:

Am o intrebare:daca schimb incarcatorul de la un iPhone 4s cu un incarcator de iPhone 3gs are ceva? se poate arde telefonul? incarcatorul de la iPhone 3gs este original si vreau sa-l scimb cu cel de la iPhone 4g.Pe acel incarcator de la iPhone 4s nu scrie *Designed by Apple in California assembled in China*, se poate sa nu fie original? FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Phyrania a răspuns:

Incarcatorul 4S nu e original.

Nu se arde telefonul, etc.
Este bine sa verifici mai intai daca se potriveste mufa de la 3G la 4S.

Bafta!

3 răspunsuri:
| elik a răspuns:

In majoritatea cazurilor nu se intampla nimic, dar in unele cazuri daca incarci se mai blocheaza pentru o vreme butoanele pentru sonor
sper ca ti-am fost de ajutor

| Peter920 a răspuns:

Priveste in ghidul telefonului, acolo trebuie sa scrie cu ce model de incarcator se alimenteaza telefonul.Succes

| ciupre a răspuns:

Ai putea sa o faci.dar trebuie sa fi atent la amperajul de la cele 2 incarcatoare..sa fie cat de cat asemanatoare.