| denisTiky a întrebat:

Am o intrerbare: s-ar merita sa imi iau la schimb un PlayStation 3 250GB cu GTAV Fifa 17 si fifa 15, NFS the run si uncharted 3 cu un sistem cu Intel core 2 duo e6550, 8GB ram, nVIDIA geforce 9600gt 1gb gddr 3, pc-ul il dau si cu TV tuner. Baiatul a vazut anuntul meu pe OLangrycu PC-ul) si m-a intrebat daca nu vreau sa facem schimb. El sa imi dea un PS 3 de 250GB si cu jocurile alea iar eu sa ii dau PC-ul meu cu specificatiile de mai sus. Se merita sa fac asta? Eu chiar as vrea un PS 3 ca nu am avut niciodata, si pe langa asta sunt un mare fan GTA V dar PC-ul meu nu poate rula GTA V undeva in 50-60 FPS. Si ps-ul ala poate rula toate jocurilel alea foarte bine. Plus ca vanzatorul vine pana la mine acasa sa testez consola si el sa testeze PC-ul. Ar trebui sa ii cer si o diferenta de bani avand in vedere ca eu am pus anunt cu PC-ul la 650RON iar el vindea PlayStation-ul la 550RON negociabil. Va rooog repede ca sunt confuz si nu stiu ce sa fac!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, sub nici o forma.

| denisTiky explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru denisTiky):

Cu PS3-ul faci mult mai putine chestii decat cu calculatorul, plus ca e cam la capatul vietii consola. A fost o legenda, s-au scos jocuri pentru ea aproape 10 ani, dar e cam gata de-acum. Si pentru ca... daca tot ziceai de OLX, voila - https://www.olx.ro/......8ZQ6j.html

| denisTiky explică (pentru GabiDumitrescu):

Aha. Ok atunci am sa imi cumpar vikingul de la PC Garage. Ala sigur e bult mai bun decat o consola si poate rula jocuri de acum pe cativa ani buni

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru denisTiky):

Sa nu exageram cu citiva ani buni. Cel mai destept lucru pe care il poti face la garaj e sa iti faci tu un setup de la zero. Eventual sa pastrezi ce carcasa ai acum, poate si hardul, unitatea optica...

| denisTiky explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok... "cativa ani buni". Asa mi-a venit sa zic dar bineinteles ca i3-ul ala nu va putea rula jocurile cele mai noi pe cativa ani buni dar pe viking poti schimba placa vide, procesorul si poti sa pui si un ssd(sau mai multe). Si pe langa asta eu am 250Gb spatiu de stocare iar vikingul are 1TB, nu voi avea nici temperaturi foarte mari din cauza acelor 3coolere montate pe carcasa. Vikingul este un pc de buget si un pc care ruleaza titluri mari de jocuri cum ar fi: Battlefield 1, battlegrounds, gta V. Toate aceste jocuri nu le poti juca pe orice PC. Mai ales battlegrounds. Insa vikingul a dat dovada de un gameplay cat mai placut la o rezolutie HD si niste FPS-uri cat mai ridicate. Sunt un om de rand cu un buget limitat si nu am bani de cine stie ce i7 sau gtx 1080ti si multe alte componente costisitoare. De aceea vikingul a fost creat pentru un buget de genul. oricine si l-ar permite si pe langa asta dupa cum am mai spus, si ma repet acest sistem poate rula titluri DESTUL de mari mai ales din anul acesta. Clar?