| Bujie007 a întrebat:

Am o mare mare mare problema. Tocmai am instalat windows xp sp3, si nu gasesc in ruptul capului driver pentru placa de sunet: Realtek High Definition R2.70 pentru x84 bit. Am avut windows 7 dar nu pot sa-l tin deoarece pc'ul meu merge cam greu cu 7. Am cautat pe tot google-ul, am gasit 2000 de drivere niciun functional pe placa mea de sunet....pentru windows 7 gasesc 1000 de drivere compatibile, dar pentru xp deloc.Asa ca va rog mult cine stie pe undeva, sau are placa ca a mea si detine driverul, va rog mult de tot ajutati-ma cu el! Dau cea mai mare funda pentru cel care ma ajuta! Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Arhitectura x86 (32 de biti) te referi. ai incercat sa-l iei de aici? http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx
si inca ceva esti sigur ca e ala driver-ul de care ai nevoie?

| Bujie007 explică (pentru al3xander):

Am gasit, se numeste ALC861... cine ar fi crezut?laughing mersi mult oricum, iti dau funda pentru ca ai incercat sam ajuti. BAFTA!

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ok mersi si tie, numai bine!