| nicaseby a întrebat:

Am o masinuta cu telecomanda Corvette, e modelul din 1954.
Problema e ca telecomanda este cu fir, si e enervant sa tot fugi dupa ea cand te joci.
Intrebarea mea este; e posibil sa o fac cu antena? adica sa o fac sa mearga prin semnal? Daca da, imi puteti spune cum? Si cat m-ar costa?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Te-ar costa mai mult decat o masinuta noua. Asta daca nu ai tu deja toate piesele necesare si stii cum sa o faci singur.
E nevoie de un transmitator si un receptor wireless si cunostinte de elecronica.
Eu zic ca mai bine iti cumperi alta. Ar fi mai usor sa gasesti tu una care sa aiba cam aceleasi dimensiuni si daca chiar iti place asa de mult Corvette-ul sa-i pui doar sasiul (sau cum se numeste) pe masinuta noua. happy