| Stefancalin1997 a întrebat:

am o nelamurire, care sunt diferentele dintre windows si linux?
Funda!

Răspuns Câştigător
| MarcoMC123 a răspuns:

In primul rand linux e ca si cum ai avea la o masina un panou de sticla si vezi toate componentele pe care poti sa le modifici. La windows te lasa sa schimbi doar ce vor ei, de exemplu cand intri la setari.Si Android e tot pe linux kernel, de asta vezi tot felul de custom roms si variante diferite la fiecare marca de telefon diferita. Funda?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu lucrez mai mult pe Linux si sunt foarte multumit. Diferente? https://athrium.wordpress.com/......e-operare/

| peperonies a răspuns:

E diferenta cum e intre ios si Android. sunt 2 sisteme de operare total diferite.

| danutzu96 a răspuns:

Diferenta principala este libertatea. Linux este GRATUIT si poate fi modificat, daca te pricepi, poti modifica si nucleul. La windws se poate face doar mici modificari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linux e un sistem de operare open source
Linux e mai mult pentru experti, nu pentru muritorii de rand
Windows e mai popular si nu e open source, e mai mult pentru prosti ca noi