| T4zu a întrebat:

Am o placa video ce permite conectarea a doua monitoare, mai precis nVidia geforce gtx sc 780ti. Ce a-si vrea sa stiu este daca pot lega doua monitoare pe iesire, acestea fiind de rezolutie diferita (IMAGINE PLACA VIDEO: https://www.google.ro/......ps?/search )
Un monitor are rezolutia de 1280x1024 i-ar la celalalt nu stiu rezolutia, tot ce stiu este ca are 16inch. Se pot adauga la placa video sau ar trebui sa fie monitoarele de aceeasi dimensiune?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Asta se poate. Numai vezi ca macar unul dintre monitoare sa fie cu dvi/hdmi(750ti are doar o iesire dvi-d daca stiu eu bine, deci nu ai avea cum sa conectezi 2 monitoare vechi gen 2 montoare cu vga). De altfel, ca tot eram la montioare, placa aia nu pune probleme nici la 3 monitoare.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

2 monitoare per iesire nu poti.

| T4zu explică (pentru sltlp):

Salut sltp, nu ma refer ca vreau sa pun 2 monitoare pe o iesire ca stiu ca nu se poate, ma refer ca vreau sa pun 1 monitor pe fiecare iesire (2 in cazul meu), dar monitoarele sa fie de rezolutie diferita, se poate? uita-te in imagine sa vezi despre ce ste vorba, dar cred ca sti si fara asta...

| hp8510p a răspuns (pentru T4zu):

Merge! Dar cu placa aia sa ai monitor cu rezolutia aia...e cam overkill

| T4zu explică (pentru sltlp):

Ok, deci monitorul cel mare e legat cu cablu DVI, il mut in mufa de jos deoarece adaptoarele nu se pot pune in iesirea aceea si in prima iesire pun un adaptor DVI in VGA, deoarece al doilea monitor e mai vechi si nu are numai acea mufa (VGA), e culmea ca e LCD si nu are happy. Apropo m-ai m-ai ajutat cu ceva raspunsuri, primesti funda, multumesc si inca ceva spune ce parere ai de adaptor, sa il pun sau trebuie sa fie ambele monitoare DVI?

| sltlp a răspuns (pentru T4zu):

Nu trebuie sa fie ambele pe dvi. E ok daca procedezi cum ai spus mai sus.

| sltlp a răspuns (pentru T4zu):

Asta se poate. Numai vezi ca macar unul dintre monitoare sa fie cu dvi/hdmi(750ti are doar o iesire dvi-d daca stiu eu bine, deci nu ai avea cum sa conectezi 2 monitoare vechi gen 2 montoare cu vga). De altfel, ca tot eram la montioare, placa aia nu pune probleme nici la 3 monitoare.