| AnduZisAlexandru a întrebat:

Am o problema, acum 4 zile mi-am cumparat un laptop HP de la cel.ro, si am observat ca avea o defectiune la tastatura(cand apasam g scria g5, h h6 si cand apasam 4 imi dadea click dreapta, si backspace \)Am sunat de 6 ori la ei dar tot nu raspundeau, pana cand am sunat odata si au zis ca au terminat programul cu clienti si sa revin luni. Daca cutia nu este uzata, laptop aproape intact imi vor accepta returu inapoi si nu o sa imi retina bani?! Pentru ca am citit la retur o prostie mare si....Cine crede ca ma poate ajuta sa imi raspunda.Multumesc anticipat, funda!

4 răspunsuri:
| losnariu95 a răspuns:

Bai pai nu cred ca e din cauza laptopului
poate e din cauza de la coniguratie... spune-ne modelul poate se stie cum se rezolva

| AnduZisAlexandru explică:

Sa rezolvat va multumesc oricum, am trimis pachetul inapoi si urmeaza sa imi returneze bani.Problema a fost din partea lor, trimitandu-mi un laptop resigilat in loc de unul nou.

| Razorsharp a răspuns:

Daca nu ai umblat in laptop, nu l-ai zgariat, sau stiu eu ce altceva cred ca iti vor trimite alt laptop. Firmele din Romania nu prea returneaza banii.

| Sarudman a răspuns:

Pai intra pe laptop si apasa Ctrl+Num(home) si vezi dupaia.Home este sus colt dreapta. Sper ca te am ajutat happy