| andrey663 a întrebat:

Am o problema.Am cumparat acum 2 ani un laptop Acer Extensa 5230.Atunci nu ma interesau jocurile dar acum a m vrut sa-mi instalez Caesar 4. L-am instalat cum trebuie, am dat dublu click la joc si mi-a aparut o imagine neagra cum ar incepe jocul apoi m-a scos din joc. Apoi am instalat fifa 07 si a mers.Am intrebat un prieten daca merg jocurile pe laptop si mi-a zis ca laptopurile nu sunt pentru jocuri si ca nu merg.Eu nu am crezut asta deoarece imi mergea fifa.Si aseara mi-am instalat Mafia 2.Am instalat cum trebuie, am dat dublu click si mi-a aparut imaginea din mafia 2 cu Vito si ceilalti doi prieteni ai lui, apoi mi-a aparut o imagine neagra cum ar incepe jocul apoi m-a scos.

Deci, intrebarea mea este daca merg jocurile pe laptopul meu.

6 răspunsuri:
| AstonMartin a răspuns:

Jocurile cu cerinte mai slabe, gen fifa 07 iti merg, dar alea cu cerinte mai mari, gen Mafia 2 sau Caesar 4, de care ai "vorbit", nu.
O solutie care te ajuta sa vezi daca poti rula un joc ar fi siteul www.CanYouRunit.com, alegi jocul si vezi daca te incadrezi in ceritele jocului. Bafta!

| Caputza1234 a răspuns:

Dupa descrierea ta, iti merg jocurile, dar nu alea foarte noi. Intr-adevar laptopul tau nu prea este de jocuri. Adica merg doar jocurile cu cerinte mai modeste si mai vechi. Sau poate sa fie de vina sistemul de operare daca ai Windows 7/Vista/Xp nu are trebui sa ai probleme, dar daca ai Linux sau alte sisteme de operare vei avea o mare problemawinking!

| andrey663 explică (pentru Caputza1234):

Am windous 7 Viena SP 3. E bun?

| Caputza1234 a răspuns (pentru andrey663):

Nu prea e bun. Eu nu sunt de acord cu Widowsuri-le XP cu tema de 7. Eu iti recomand sa-ti pui windows XP SP3 sau 7 32 sau 64bit fara nicio tema. Dar eu tot cred ca daca vrei sa te joci (gen: Fifa 12, Mafia 2, Gta 4, Pes etc ) ar trebui sa-ti schimbi Laptop-ul.

| andrey663 explică (pentru Caputza1234):

Eu am windous service pack 3(SP3).si laptopul nu mi-l schimb, daca nu merg jocurile imi iau un x box 360.

| Caputza1234 a răspuns (pentru andrey663):

Foarte bine faciwinking! Sincer si eu as face la fel.