| RadwRadw a întrebat:

Am o problema. Am un pc cu placa video Intel(r)grantsdale-g graphics chip accelerated si windows 7 si nu merge sa bag niciun driver... si nici nu pot sa bag windows xp.

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Deci Windows 7 foloseşti.
Click pe Start -> Run scrii mmc devmgmt.msc dai enter. Se deschide o nouă fereastră. Vezi dacă ai vreun semn de interogare pe-acolo.
Driverul pentru placa video tot din acea fereastră îl poţi dezinstala. Dai dublu click pe DIsplay adapter, apoi click dreapta pe placa video -> Uninstall.
Apoi, pentru drivere poţi folosi Driver Genius -> http://goo.gl/jB02n
Sau, drp.su care e gratuit, iei varianta full şi instalează el automat ce drivere găseşte.

| adybutterfly a răspuns:

Nu mai cauta driver-ul daca il are windows-ul, fa doar un upgrade
clic pe "Start" > "Settings" > "Control Panel" > "Display" > "Settings"
>"Advanced".
clic pe "Monitor", după care clic pe "Properties"
clic pe "Driver" şi apoi clic pe "Update Driver...
Alegi a doua opţiune "Install from a list or..." şi apoi clic pe "Next".
bifeaza pe a doua Don't search. I will choose..." şi clic pe "Next
selecteaza Show compatible hardware
acum din lista gasesti modelul exact de driver pentru placa ta, install si gata probleme